środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

"Ło, Matko!" Przedstawienie z okazji Dnia Mamy [zdjęcia, film]

2017-05-26 14:18:03 (ost. akt: 2017-05-26 10:32:10)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W czwartek (25 maja) Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie zorganizowały przedstawienie okolicznościowe, poświęcone życiowej roli matki.

— Opowiedzieliśmy ze sceny na różne sposoby: refleksyjnie, uczuciowo a czasem dowcipnie o chyba najważniejszej życiowej roli, jaką jest rola Matki. Liczymy, że się nam to udało i publiczność miło spędziła z nami ten czas — mówi prezes Działdowskiej Kuźni Słowa Renata Buczyńska .

W spektaklu "Ło, Matko!" wystąpili prezentując swoją autorską twórczość lokalni poeci z Działdowskiej Kuźni Słowa: Paweł Kamiński, Sylwia Kaczmarczyk, Edwin Kłosowski, Hanna Jolanta Wiśniewska, Elżbieta Karlsson, Magdalena Cejman, Bernard Żóralski , Janina Dzenis, Bogumiła Stachowiak oraz Renata Buczyńska.

W scenkach - skeczach, które wywołały tak żywe reakcje publiczności, wystąpili aktorzy z grup teatralnych działających przy MDK Działdowo: Gabriela Nowak, Katarzyna Janke (czytała również wstęp), Karolina Skalska, Ewelina Panek, Marek Lech, Łukasz Krajewski i Aleksander Modzelewski.

— Aktorzy przygotowywali się do występu pod okiem Marzanny Bieleckiej-Maćkowiak, która zadbała również o przygotowanie nas, poetów do występu. Dziękujemy. Bardzo doceniamy jej fachowe oko — dodaje przewodnicząca Stowarzyszenia.

Nie zabrakło śpiewu. Piosenki zaśpiewały Paulina Maciejewska "Uczucia te" i Dominika Czarnecka - „Czas nie będzie na nas czekał" .
Solistów przygotował Marek Pepłowski. Nagłośnienie zapewnił Grzegorz Borowski. Światłami sprawnie operował Mateusz Jastrzębowski.

— Dziękujemy całej zaangażowanej w ten występ załodze Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Cieszymy się, że nie od dziś mamy w nich solidnych partnerów do współpracy. Dziękuję też moim przyjaciołom z DKS za wspaniałe przygotowanie się do występu — podsumowuje Renata Buczyńska.

Scenografię do występu przygotowała Emilia Wołejszo z SDKS.
W prace przygotowawcze zaangażowały się Jadwiga Smółka, Ewa Sotomska, Elżbieta Zakrzewska, Elżbieta Karlsson, Sylwia Kaczmarczyk, Gabriela Nowak i Renata Buczyńska, która przygotowała scenariusz do przedstawienia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages