Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Gmina Działdowo ma 25 lat [zdjęcia, filmy]

2017-05-29 18:12:26 (ost. akt: 2017-05-29 18:12:41)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

— W 25. rocznicę istnienia Gminy Działdowo można z całą pewnością powiedzieć, że nasza gmina bardzo dobrze wykorzystała daną jej szansę — mówił podczas obchodów 25-lecia Gminy Działdowo wójt Paweł Cieśliński.


Uroczyste obchody 25-lecia Gminy Działdowo odbyły się w w piątek (26 maja).
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, której przewodniczył ks. dziekan Adam Filarski.

Część oficjalna, podczas, której odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Działdowo obyła się w sali bankietowej „Na Wzgórzu” w Wysokiej.
Tu były okolicznościowe przemówienia i część artystyczna, w której zagrał na akordeonie Bartosz Szwarc.

Zobacz także: Zenek Martyniuk zaśpiewał z okazji 25-lecia Gminy Działdowo [zdjęcia, filmy] Zenek Martyniuk zaśpiewał z okazji 25-lecia Gminy Działdowo [zdjęcia, filmy] Na boisku sportowym w Ruszkowie w sobotę (27 maja) odbył się festyn z okazji 25-lecia Gminy Działdowo. Gwiazdą imprezy był Zenek Martyniuk.

— Samorządowcy, którzy otrzymali mandat społecznego zaufania wraz z pracownikami urzędu gminy i jednostek organizacyjnych, udowodnili przez te lata, że potrafią być dobrymi gospodarzami na własnym terenie — mówił podczas uroczystej sesji wójt Paweł Cieśliński. — Wiele przedsięwzięć, to efekt odważnych decyzji i zarządzania, nastawionego na patrzenie w dalszą przyszłość, na aktywny rozwój Gminy Działdowo, zwiększenie potencjału gospodarczo-społecznego, aby mieszkającej tu społeczności żyło się lepiej i wygodniej.


— To właśnie przez ostatnie 25 lat podjęto tu wiele ciekawych inicjatyw, zrealizowano wiele inwestycji dzięki, którym Gmina Działdowo postrzegana jest jako dynamicznie rozwijająca się jednostka samorządowa. Na przestrzeni tych lat podejmowaliśmy różnorodne wyzwania i wielokierunkowe działania, w obszarach infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, oświatowej, ekologii czy poprawy estetyki wsi gminy. Co znajduje wyraz w wykonanych przedsięwzięciach — mówił wójt Paweł Cieśliński


Zobacz także: Turniej rodzin z okazji 25-lecia Gminy Działdowo [zdjęcia, film] Turniej rodzin z okazji 25-lecia Gminy Działdowo [zdjęcia, film] W Ruszkowie z okazji 25-lecia Gminy Działdowo odbył się (w sobotę, 27 maja) turniej rodzin pod hasłem "miłość w rodzinie nigdy nie zaginie" w ramach XIX...

— Od roku 1992 zrealizowaliśmy inwestycje na łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Nie sposób wymienić wszystkich z nich, ale można powiedzieć krótko, że wybudowaliśmy mnóstwo dróg, rozbudowaliśmy sieć wodno-kanalizacyjną, unowocześniliśmy bazę oświatową, stworzyliśmy sieć świetlic, podjęliśmy dużo inicjatyw społecznych. Także członkostwo Polski w Unii Europejskiej otworzyło gminie nowe ścieżki dostępu do funduszy strukturalnych, a równolegle można było aplikować do programów krajowych. Mając świadomość całej tej polityki gospodarczej i dążąc do efektywnego pomnażania wpływów budżetowych w ostatnich 25 latach nasza gmina działała również w tym obszarze. Z różnych programów - krajowych i zagranicznych pozyskaliśmy dodatkowo ponad 20 milionów złotych — mówił wójt. Więcej w relacji wideo. Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages