Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

W Działdowie powstanie nowoczesne więzienie [film, zdjęcia]

2017-05-30 18:08:27 (ost. akt: 2017-05-31 12:01:16)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Działdowie na terenie pomiędzy ulicami Gminną i Przemysłową powstanie zakład karny, który pomieścić ma 850 więźniów. Będą to głównie osoby osadzone w Areszcie Śledczym w Działdowie, a także inni więźniowie z wyrokami za różne przestępstwa.


Zobacz także: Wózek widłowy przygniótł mężczyznę Wózek widłowy przygniótł mężczyznę W czwartek (25 maja) strażacy interweniowali na miejscu wypadku, który wydarzył się w hali przecierki drewna w tartaku w Klonowie.

O planowanej inwestycji, której powierzchnia zajmie 18 hektarów i przy której zatrudnienie najdzie ok. 200 mieszkańców, mówił dzisiaj (wtorek 30 maja) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Działdowo burmistrz Grzegorz Mrowiński.

W związku z tym radni przegłosowali zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, tak aby inwestycja mogła powstać.
Zakład Karny w Działdowie, jak powiedział Marek Bartnicki, dyrektor Aresztu Śledczego, będzie bardzo nowoczesny. Zostanie wybudowany w ramach rządowego Programu Modernizacji Służby Więziennej (w Polsce ma powstać sześć takich obiektów). Teren, na którym ma powstać więzienie jest obecnie własnością ANR. Dyrektor Marek Bartnicki zwrócił się do Agencji Nieruchomości Rolnych z pismem o przekazanie w trwały zarząd tej działki.

Oprócz więzienia, inwestycja obejmie hale produkcyjne, w których pracować będą osadzeni.
Zatrudnienie w nowym Zakładzie Karnym znajdzie 220 funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej.
Miasto również na tym skorzysta, ponieważ wzrośnie popyt na produkty żywnościowe czy przemysłowe, do miejskiej kasy trafią podatki. Kosz inwestycji ponad 200 mln zł.
— To będzie duży zakład pracy, a co najważniejsze tzw. budżetówka — podsumował burmistrz.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Zobacz relację filmową z dyskusji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages