Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Krew jak bila - łączy pokolenia

2017-06-04 10:00:00 (ost. akt: 2017-06-06 11:28:20)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie pod patronatem burmistrza Działdowa, w kręgielni „Bila” już po raz IV zorganizował Drużynowe Mistrzostwa Działdowa w kręglach dla młodych i „młodych duchem” krwiodawców z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi.Zobacz także: XXV Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy [zdjęcia] XXV Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy [zdjęcia] Sprawdzenie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków i zdarzeń, których czasami jesteśmy świadkami miały na celu...


Mistrzostwa miały na celu popularyzację i zainteresowanie młodzieży ideą honorowego krwiodawstwa, a tym samym przyczynić się do wzrostu liczby honorowych dawców i ilości oddanej krwi.

Podczas turnieju młodzi krwiodawcy w trakcie rywalizacji sportowej mieli możliwość w ramach współzawodnictwa doskonalić cechy psychomotoryczne i wymieniać doświadczenia z krwiodawcami zrzeszonymi w Klubach Honorowych Dawców Krwi.

Do turnieju przystąpiło 7 pięcioosobowych drużyn. Po podwójnej rundzie eliminacyjnej wyłoniono 4 drużyny z najlepszymi wynikami, które stoczyły zacięty, prowadzony w duchu fair play pojedynek o zwycięstwo w turnieju. Zgromadzeni kibice głośno dopingowali swoje drużyny. Ostatecznie IV Mistrzostwa wygrała drużyna Klubu HDK w Rybnie, II miejsce zdobył klub HDK Służb Mundurowych Miasta Działdowo zaś III miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie.

Ponad to organizatorzy uhonorowali indywidualnie statuetką i dyplomem Karola Rykaczewskiego za uzyskanie największej ilość punktów, reprezentującego Klub HDK w Rybnie.

Statuetki, puchary, dyplomy i nagrody pocieszenia wręczał Prezes OR PCK w Działdowie Jerzy Giezek i Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawców Wiesław Spychalski.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje Burmistrzowi Miasta Działdowo za wsparcie finansowe, opiekunom młodzieży, krwiodawcom i ich sympatykom za liczny udział i pomoc w organizacji mistrzostw.


Joanna DerbinCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Były mieszkaniec Działdowa. #2259695 | 88.156.*.* 4 cze 2017 19:54

  Dzień dobry Jest mi miło słyszeć że w Działdowie robi się coś aby nie brakowało krwi. Sam przez jakiś czas oddawałem krew a w tej chwili nie mogę. Jestem osobą niepełnosprawną której pomogło parę osób i sam też postanowiłem pomagać. Ze swoim problemem zdrowotnym miałem pismo od profesora neurologi który wyraził zgodę na pobieranie krwi. Krew jest cennym składnikiem naszego ciała. Kiedy oddawałem krew miałem okazję rozmawiać z dziennikarzami na ten temat. Po rozmowie poprosili mnie czy bym nie wystąpił w Olsztyńskich Opinniach. Zrobiłem to. Zachęcałem z Panią dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Jest problemem gdy krwi brakuje a jest jej tyle wśród ludzi. Trzeba tylko przełamać strach który towarzyszy. Kiedy się odda to człowiek czuje się potrzebny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. o #2259446 | 185.170.*.* 4 cze 2017 11:21

  prezes wraca do korzeni - koszulka z Che Guevara.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages