Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Happening czytelniczy „Jak nie czytam jak czytam”

2017-06-04 13:24:01 (ost. akt: 2017-06-04 10:45:34)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Młodzież z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, która przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”. Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.


To czytelnicze przedsięwzięcie miało miejsce podczas Mini Pikniku Olimpijskiego, który został zorganizowany w Gimnazjum nr 2 z okazji Dnia Dziecka. Po uroczystym otwarciu Pikniku uczniowie z przyniesionymi przez siebie książkami zgromadzili się na trawnikach wokół szkoły i rozpoczęło się czytanie. Część z nich przyniosła swoje ulubione książki, niektórzy nawet kilka, aby podzielić się z kolegami. Inni wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej. Należy zaznaczyć, że akcja miała charakter dobrowolny i brały w niej udział tylko zainteresowane osoby. Wśród nich byli również nauczyciele.

Celem akcji było sprawienie, aby książka kojarzyła się z relaksem, przyjemnością i swobodą. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu.

Mamy nadzieję, że poprzez przyłączenie się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam” biblioteka szkolna działdowskiej „Dwójki” zainicjuje modę na czytanie i przekona nieczytających uczniów, że także wśród ich rówieśników książki są popularne.

Elżbieta Zakrzewska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. g4 #2383797 | 84.40.*.* 27 lis 2017 11:20

    Priorytetem naszej działalności jest tworzenie i projektowanie stron www w lublinie. Jest to nasza pasja i głównie temu poświęcamy się w pracy. Zapraszamy serdecznie już teraz https://reklama-lublin.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages