Piątek, 23 marca 2018. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka [zdjęcia]

2017-06-06 16:58:00 (ost. akt: 2017-06-06 16:02:15)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Atrakcje przygotowane z okazji Dnia Dziecka w Lidzbarku podzielone były na kilka dni i odznaczały się różnorodnością oferty programowej skierowanej do młodego odbiorcy — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

W piątek, 2 czerwca, uczniowie lidzbarskiej Szkoły Podstawowej mogli obejrzeć film animowany produkcji Walta Disney'a "Zwierzogród" (2016). Film łączący elementy baśniowe z nowoczesnym kinem przygodowym i kryminalnym został dobrze przyjęty przez młodych widzów — opowiada pani Katarzyna.
W niedzielne południe na osiedlu "Jeleńska" przy nowej obwodnicy Lidzbarka rozpoczęło się malowanie muralu "Bezpieczny i przyjazny Lidzbark". — Dzieci pod kierunkiem instruktora, artysty zajmującego się street-artem w Działdowie, przygotowywały metaforyczny obraz z elementów kojarzących się z życiem w Lidzbarku — mówi Katarzyna Borowska.

Bulwar nad rzeką Wel, nowe miejsce rekreacji w Lidzbarku, gościł zaś w minioną niedzielę kolejne i długo oczekiwane przez mieszkańców wydarzenie – Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

— Na piknik, który przyciągnął ogromną wprost ilość zainteresowanych, składały się różnorodne i bezpłatne atrakcje, adresowane głównie – choć nie tylko – do najmłodszej publiczności — mówi dyrektor MGOK. — Na urokliwym bulwarze można było tego dnia obejrzeć występy zespołów dziecięcych przygotowane przez lidzbarski hufiec ZHP, skorzystać z atrakcji udostępnionych na licznych stoiskach i pokazach (były to chociażby: prezentacja wirtualnej rzeczywistości, cieszący się niezmiennym zainteresowaniem dzieci pokaz sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku, pokazy animacyjne dla najmłodszych, zabawy w nadmuchiwanych zamkach, przejażdżka "Welexem". Odwiedzający mogli również przepłynąć kajakiem po Welu oraz skorzystać ze smakowitej niespodzianki. W trakcie pikniku odbyły się też konkursy – sportowy (przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) oraz plastyczny (poprowadzony przez instruktorów lidzbarskiego ośrodka kultury).

Wydarzenie było wspólną inicjatywą Macieja Sitarka, burmistrza Lidzbarka oraz: lidzbarskiej Komendy Hufca ZHP, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages