Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zapraszamy na wspólne porządkowanie cmentarza

2017-06-13 12:17:44 (ost. akt: 2017-06-13 12:33:43)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ks. Waldemar Kurzawa, duszpasterz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Działdowie, zaprasza wszystkie chętne osoby do pomocy przy porządkowaniu Cmentarza Ewangelickiego przy ul. Księżodworskiej w Działdowie.

Zobacz także: Za wszystko dziękujcie Za wszystko dziękujcie 
Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto 1 października znalazł czas, odkrył w sobie siły, które chciał wykorzystać na uporządkowanie cmentarza.


Sprzątanie zaplanowano na 17 czerwca od godz. 9.00. Zapraszamy.
Przypomnijmy. Na jesieni ubiegłego roku odbyły się trzy takie akcje, w których udział wzięli m.in. mieszkańcy Działdowa i osadzeni w Areszcie Śledczym w Działdowie.

Z historii cmentarza:
Pierwsza wzmianka źródłowa na temat cmentarza przy obecnej ul. Księżodworskiej pochodzi z 1666 r. Od 1800 r., po zamknięciu cmentarza przy ówczesnym kościele ewangelickim (pl. Biedrawy), stał się on główną nekropolią miejską. W 1812 r. rozszerzono go i otoczono murem. W 1913 r. według projektu architekta Klausa wybudowano na przyległym do cmentarza ogrodzie Schmaglowskiego kaplicę, która została zniszczona podczas pierwszej wojny światowej. Cmentarz oficjalnie zamknięto w 1979 r.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages