Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

„Jestem świadomy, jestem odpowiedzialny” – konkurs wiedzy dla gimnazjalistów z Działdowa

2017-06-18 13:22:23 (ost. akt: 2017-06-18 11:21:06)

Autor zdjęcia: policja

Co to jest demoralizacja, jaka odpowiedzialność spoczywa na osobach nieletnich popełniających czyny zabronione, jak również jakie środki wychowawcze stosuje sąd wobec nieletnich – to zagadnienia z którymi zmierzyła się młodzież gimnazjalna z Działdowa podczas przeprowadzonego przez policję testu wiedzy.

Na terenie powiatu działdowskiego odnotowuje się zjawiska zagrożenia demoralizacją nieletnich. Do popełniania czynów karalnych, jak również zjawisk świadczących o demoralizacji nieletnich, jak np. spożywanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzania w stan odurzenia, palenia papierosów, wagarowania itp. najczęściej dochodzi w czasie, gdy młodzież powinna przebywać na zajęciach szkolnych.

Aby przybliżyć młodzieży związaną z tym problematykę i przestrzec przed niewłaściwym zachowaniem w pierwszych klasach Gimnazjum nr 2 przy ul. Sportowej w Działdowie zostały przeprowadzone działania pn. „Jestem Świadomy, Jestem Odpowiedzialny”.

Organizatorem przedsięwzięcia była policjantka zajmująca się sprawami nieletnich oraz pedagog szkolny. W inicjatywę zaangażował się również Urząd Miasta w Działdowie, który przekazał upominki na nagrody dla zwycięzców konkursu. Zmagania konkursowe poprzedziła pogadanka z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich, którą przeprowadziła mł.asp. Katarzyna Rogozińska. W każdej z klas nagrodzone zostały po trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów. Młodzież dzielnie spisywała się podczas rozwiązywania pytań testowych i nie obyło się bez dogrywki. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym policjantka zajmująca się profilaktyką przekazała natomiast młodzieży informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji i wypoczynku nad wodą.

Nie są to jedyne działania profilaktyczno-edukacyjne, które prowadzi działdowska policja w zakresie prewencji osób nieletnich. Innym tego typu przedsięwzięciem skierowanym do dzieci i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej są działania „Nieletni pod nadzorem”, których celem jest zapobieganie demoralizacji osób nieletnich i eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród młodzieży.


st.sierż. Justyna NowickaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages