środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Młodzież z Polnej finalistami Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu [zdjęcia]

2017-06-18 20:50:00 (ost. akt: 2017-06-18 13:30:14)

Autor zdjęcia: archiwum uczestników finału

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie po raz drugi z rzędu zostali finalistami Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Za zrealizowanie wartościowego projektu społecznego „DziałdowoCzyta” otrzymali voucher o wartości 500zł na "wyjście kulturalne".

W tym roku uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w ramach projektu społecznego „DziałdowoCzyta” zachęcali do czytania książek. Licealiści przygotowali projekt pod opieką nauczycielki historii i WOS Iwony Malik.
Wielki finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu odbył się w Krakowie w dniach 1-2 czerwca. Do Krakowa pojechało trzech przedstawicieli szkoły. Byli to: Paweł Śliwiński (kl. I b), Artur Jabłoński i Miłosz Świniarski (kl. I a) z nauczycielka Dorotą Chmielewską.

Uczniowie w Krakowie godnie promowali nie tylko swój projekt, ale również miasto Działdowo, co zostało zauważone i podkreślone przez ekspertów - uczniowie wystąpili w koszulkach z logo Działdowa.
Młodzież poza udziałem w konkursie wzięła udział w grze miejskiej. Dzięki, której poznała historię i zabytki Krakowa. Uczestniczyła także w koncercie i wymieniała doświadczenia z realizacji projektów z rówieśnikami z innych szkół.

O działaniach uczniów
W ramach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu uczniowie mieli do wykonania trzy zadania.
Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu filmiku pt. Nowoczesny Patriota w mojej okolicy (młodzież przeprowadziła wywiad z dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyną Lytvyn o nowoczesnym patriotyzmie).
Drugie zadanie, to przygotowanie zabawnego Snapchata o swojej miejscowości.
Trzecie zadanie - to zrealizowanie projektu społecznego.
Młodzież zajęła się problemem czytelnictwa wśród Polaków. Według statystyk aż 63 procent Polaków nie przeczytało w 2016 roku żadnej książki. Ideą było zachęcanie do sięgania po książki.

Działdowscy licealiści odwiedzili Przedszkolne Miejskie nr 1 w Działdowie (grupę IV B - Misie, w której nauczycielkami są: Dorota Efczyńska, Monika Nasiadka i Agnieszka Pazik). Przeczytali wiersz Jana Brzechwy - „Na Straganie”. Nauczyli przedszkolaków wykonywać zabawne zakładki do książek, zachęcili dzieci do sięgania po książki.

Uczestnicy projektu wyszli z inicjatywą, zachęcająca do czytania - „Piknik z książką”. Podczas pikniku zostali nagrodzeni uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie za najlepsze czytelnictwo. I tak w Szkole Podstawowej w klasach I-III nagrodzono Julię Karczewską z II C, w klasach IV-VI Wiktorię Kozakiewicz, a w LO Angelikę Wiśniewską.

Nagrody wyręczył dyrektor ZS nr 2 Wiesław Smereczyński i nauczyciele bibliotekarze Katarzyna Nowak oraz Anna Zygmuntowska. Akcję zorganizowania pikniku wspierała szkolna biblioteka.
Licealiści również zorganizowali wycieczkę do Drukarni Tinta w Działdowie dla młodszych kolegów z podstawówki.

Uczniowie przeprowadzili również akcję DziałdowoCzyta – kwadrans z książką (polegała ona na czytaniu książki przez piętnaście minut). Przystąpiło do niej wiele instytucji. Poza szkołą czytano w Areszcie Śledczym w Działdowie, czytał burmistrz i pracownicy Urzędu Miasta, przedszkole, ZHP Działdowo, Miejska Biblioteka Publiczna, a także my czyli dziennikarze Gazety Działdowskiej.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages