środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Berlin i Monachium – uczniowie z Pocztowej kształcą się na unijnym rynku pracy

2017-06-20 14:20:16 (ost. akt: 2017-06-20 14:23:58)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie podzielili się doświadczeniami zdobytymi podczas stażów w Berlinie i Monachium.

Uroczysta prezentacja miała na celu podsumowanie dwuletniego projektu „Kształcenie zawodowe na miarę potrzeb unijnego rynku pracy – staż dla technika mechatronika i elektryka” oraz podsumowanie pierwszej części projektu: „W kierunku nowej jakości kształcenia zawodowego - staż dla technika handlowca i technika logistyka”

Na przełomie kwietnia i maja 2016 oraz 2017 roku uczniowie odbywali 3-tygodniowe staże w renomowanych firmach berlińskich oraz monachijskich.

— Udział w projektach zagranicznych nie tyko ma na celu wykorzystanie w praktyce zdobytych umiejętności teoretycznych i podnoszenia kwalifikacji, ale również poznawanie nowinek technicznych — mówi dyrektor szkoły Dariusz Chełmiński.
— Niewątpliwie takie staże zwiększają atrakcyjność na rynku pracy, rozwijają kompetencje personalne, czy językowe. Umożliwiają naszym uczniom integrację europejską, no i uczą radzenie sobie z wyzwaniami — dodaje Beata Cichocka, koordynatorka projektów.

W projekcie wzięło udział 12 uczniów klas 2 i 3 technikum w zawodzie technik mechatronik i technik elektryk oraz 6 uczniów w zawodzie technik logistyk i technik handlowiec.

Po powrocie uczniowie wykazali się odpowiedzialnością i kreatywnością w przygotowywaniu wystąpień na temat firm, w których pracowali, opisując swoje zadania w firmach oraz zdobyte doświadczenia.

— W przyszłym roku planujemy następne wyjazdy na praktyki, tym razem do Anglii oraz kontynuację stażów w Niemczech — dodaje dyrektor.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages