Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Niepełnosprawny wymaga szczególnej uwagi – o bezpieczeństwie przed wakacjami

2017-06-26 15:50:08 (ost. akt: 2017-06-26 19:46:54)

Autor zdjęcia: policja

Działdowscy policjanci realizują działania „Bezpieczne wakacje” w placówkach szkolnych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem gościli u wychowanków OREW i WTZ w Działdowie, z którymi omówili zasady właściwego zachowania w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Znaki drogowe, zasady poruszania się na przejściu dla pieszych, przepisy dotyczące jazdy na rowerze, czy właściwe zachowanie się na skrzyżowaniu, to tylko niektóre z sytuacji, z którymi możemy spotkać się na drodze. Właściwe korzystanie z sygnalizacji świetlnej i odczytywanie barwy świateł często sprawia problem osobom zdrowym, a tym bardziej tym, które posiadają pewne dysfunkcje. O bezpieczeństwie na drodze i właściwym zachowaniu się podczas jazdy rowerem oraz w czasie letniego wypoczynku z wychowankami ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Działdowie rozmawiały policjantki.

Wychowankowie placówki przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych, jak zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich sytuacjach być ostrożnym, a także jak zachować się w czasie pobytu nad wodą, w lesie, podczas korzystania z telefonu czy surfując po Internecie.
Funkcjonariuszki zwróciły również uwagę na zagrożenia, mogące pojawiać się przy okazji korzystania ze środków komunikacji czy w kontakcie z osobą nieznajomą.

Dla wszystkich uczestników spotkania policjantki zostawiły ulotki informacyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem, bezpieczeństwem nad wodą i w lesie oraz kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i numerami alarmowymi. Przekazane w ten sposób informacje, za pomocą obrazów i rysunku mogą w prosty sposób trafić do dzieci, które nie zawsze są w stanie pojąć świat za pomocą słowa i tekstu.


st.sierż Justyna Nowicka
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages