środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Zapraszamy na porządkowanie cmentarza

2017-06-29 09:10:00 (ost. akt: 2017-06-29 09:07:24)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ks. Waldemar Kurzawa, duszpasterz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Działdowie oraz burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński zapraszają wszystkie chętne osoby do pomocy przy porządkowaniu Cmentarza Ewangelickiego przy ul. Księżodworskiej w Działdowie.

Zobacz także: Wspólne porządkowanie cmentarza [zdjęcia, film] Wspólne porządkowanie cmentarza [zdjęcia, film] W sobotę (17 czerwca) po raz kolejny porządkowano cmentarz przy ul. Księżodworskiej w Działdowie.Akcja porządkowania cmentarza odbędzie się w sobotę, 1 lipca, początek godz. 9.00.
W tym roku już sprzątano ten cmentarz, a miało to miejsce 17 czerwca. Zapraszamy.

Z historii cmentarza:
Pierwsza wzmianka źródłowa na temat cmentarza przy obecnej ul. Księżodworskiej pochodzi z 1666 r. Od 1800 r., po zamknięciu cmentarza przy ówczesnym kościele ewangelickim (pl. Biedrawy), stał się on główną nekropolią miejską. W 1812 r. rozszerzono go i otoczono murem. W 1913 r. według projektu architekta Klausa wybudowano na przyległym do cmentarza ogrodzie Schmaglowskiego kaplicę, która została zniszczona podczas pierwszej wojny światowej. Cmentarz oficjalnie zamknięto w 1979 r.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages