Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Spotkanie konsultacyjne w sprawie uruchomienia komunikacji miejskiej w Działdowie

2017-06-29 14:56:55 (ost. akt: 2017-06-29 11:58:05)

Autor zdjęcia: archiuwm UM Działdowo

Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, dotyczącym planu uruchomienia komunikacji miejskiej na terenie Działdowa. Spotkanie odbędzie się 10 lipca (poniedziałek) o godz. 16 00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie przy ul. Zamkowej 12.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta oraz autorzy koncepcji uruchomienia komunikacji miejskiej z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Zgodnie z założeniem przyjętym przez władze miasta, uruchomienie komunikacji miejskiej planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.

Wysokiej jakości transport publiczny nie jest tylko receptą na walkę z korkami czy rozwiązaniem problemów z miejscami do parkowania. To również podnoszenie jakości życia, tak samo jak rozwinięta służba zdrowia czy szkolnictwo. Pasażerowie zaczynają to doceniać. Są miasta w Polsce (np. Lublin, Warszawa, Gdańsk), gdzie liczba pasażerów komunikacji miejskiej w ciągu kilku lat wzrosła o kilkanaście, a nawet o kilkadziesiąt procent. W dużych miastach naturalnie znacznie łatwiej o dobrą ofertę transportu publicznego – ze względu na większe możliwości finansowe, a także na fakt, że duża liczba pasażerów pozwala na uruchamianie połączeń z bardzo wysoką częstotliwością. Jednak również w szeregu małych miast, zwłaszcza tych które zdecydowały się na uruchomienie bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców, obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania transportem publicznym — mówi Burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Przygotowana koncepcja zakłada m.in.:
— Obsługę komunikacją miejską wszystkich najważniejszych punktów w Działdowie
— Wzajemne powiązanie ze sobą części miasta położonych po obu stronach torów kolejowych w tym skomunikowania kursów
— Kursowanie autobusów w godz. 5.00-20.00 w dni robocze, w godz. 7.00-17.00 w soboty, w godz. 10.00-17.00 w niedziele
— Częstotliwość kursowania na głównej linii, co ok. 30-40 minut w godzinach szczytu i co 60-80 minut poza szczytem;
— Wyjazdy poza Działdowo: do Księżego Dworu oraz do Zespołu Szkół w Malinowie
— Skomunikowania z pociągami.

Posiadacze tzw. karty mieszkańca (Karta Działdowianina) będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages