Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

I Kongres Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego

2017-06-29 21:30:07 (ost. akt: 2017-06-29 12:14:23)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Odbył się I Kongres Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie. To ważny dzień dla młodzieży powiatu działdowskiego, bo dzięki temu spotkaniu młodzież mogła zabrać głos w sprawach dla niej najważniejszych, w myśl zasady “nic o nas bez nas”.

Wydarzenie to odbyło się pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Starosty Działdowskiego Mariana Janickiego.

W spotkaniu brały udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie, Zespołu Szkół w Malinowie, Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie–Osadzie, Zespołu Szkół w Lidzbarku, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Lidzbarku, Liceum Ogólnokształcącego w Rybnie, II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie i Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie. W kongresie uczestniczyli również zaproszeni goście, tj. starosta Marian Janicki, wicestarosta Marian Brandt, przewodnicząca Rady Powiatu Działdowskiego Magdalena Anczykowska oraz opiekunowie Samorządów Uczniowskich.

Spotkanie było bardzo owocne. W pierwszej części odbyły się wykłady dotyczące prawa i współpracy samorządów uczniowskich z jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi. Prelegentami były: naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Działdowie Marlena Perzyńska oraz pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi a zarazem kierownik Biura Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Joanna Glezman.

Prócz wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy na temat działalności Samorządów Uczniowskich młodzież opracowała plan współpracy Samorządów Uczniowskich całego powiatu na najbliższy rok.

Aleksandra Grędzińska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages