Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Prawie trzy miliony dla Działdowa. Umowy podpisane [film]

2017-06-30 12:35:53 (ost. akt: 2017-06-30 12:34:38)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dzisiaj (30 czerwca) zostały podpisane dwie umowy pomiędzy Gminą Miasto Działdowo, a Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie w sprawie dofinansowań dwóch projektów. W Działdowie zostanie stworzone centrum aktywności organizacji pozarządowych, a nowy wygląd otrzyma niezagospodarowana część Parku Jana Pawła II.


Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisali w piątek (30 czerwca) umowy na dofinansowanie dwóch projektów: „Rewitalizacja niezagospodarowanej przestrzeni publicznej Parku im. Jana Pawła II w Działdowie” oraz „Stworzenie centrum aktywności organizacji pozarządowych przy ul. Zamkowej 6”. Umowy podpisano w Urzędzie Miasta w Działdowie.

— Dzisiaj podpisaliśmy z panem burmistrzem dwie umowy. To jest tzw. oś rewitalizacja. Dotyczy, to rewitalizacji społecznej. Projekty bardzo ważne, jeżeli chodzi o rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Działdowie. Pierwsza inwestycja dotyczy centrum związanego z organizacjami pozarządowymi - obiekt przy ul. Zamkowej 6. A druga to jest przestrzeń publiczna w Parku Jana Pawła II. Suma inwestycji to 3,4 miliona zł, doinwestowanie to 2,9 miliona zł — powiedział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Cieszę się, że tutaj samorząd, pracownicy, też pan burmistrz bardzo wnikliwie analizują możliwości pozyskania środków unijnych, bo konkurencja jest bardzo duża. Całe województwo chce jak najlepiej wypaść w tej rywalizacji a kolejne pieniądze trafiają do Działdowa. Gratulacje.

— Wniosek dotyczący obiektu przy ul. Zamkowej 6 został sklasyfikowany na ósmym miejscu, natomiast wniosek dotyczący Parku Jana Pawła II został sklasyfikowany na trzynastym miejscu — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargów. Przetarg na Dwór zostanie rozstrzygnięty bodajże 6 lipca, a na park 30 lipca. Mamy nadzieję, że te kwoty, które wynikają z kosztorysu okażą się wystarczające. Chociaż ostatnie przetargi pokazują nam, że dzisiaj mamy rynek wykonawcy i to on dyktuje warunki. Park będzie zgodnie z z założeniami wykonany do końca tego roku. A Dwór Bulowa do połowy przyszłego roku.

Więcej w relacji filmowej.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages