środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Znamy już wyniku egzaminu maturalnego

2017-06-30 13:20:35 (ost. akt: 2017-06-30 13:39:58)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Po ponad miesięcznym oczekiwaniu maturzyści znają już wyniki egzaminu dojrzałości.

W Technikum przy ul. Grunwaldzkiej w Działdowie zdawalność wyniosła 100 proc. Natomiast w LO nr 1 - 96 proc. Nie zdały tylko cztery osoby z matematyki i dwie z angielskiego, co daje im możliwość poprawy w sierpniu.
— Na szczególne słowa uznania zasługują uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki z egzaminu dojrzałości. A są to Julia Radziszewska (średnia ocen ze wszystkich egzaminów - 95,3 proc.) i Maciej Świniarski (średnia ocen ze wszystkich egzaminów - 85,5 proc.). 6 uczniów z Technikum może pochwalić się "setkami" i aż 49 uczniów Liceum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym absolwentom — powiedziała dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Magdalena Kamińska.
W Zespole Szkół nr 1 w Działdowie w Liceum średni wynik z języka polskiego to 64,1 proc, matematyki - 64,8 proc, języka angielskiego - 77,1 proc i języka niemieckiego 97 proc. Natomiast w Technikum średni wynik z języka polskiego to 56,2 proc, matematyki 63,1 proc, języka angielskiego 67,6 proc.

W drugim LO im. Jana Pawła II w Działdowie maturę zdało 90 proc. uczniów. Reszta ma szansę we wrześniu poprawić wynik.
Język polski zdało 100 proc. maturzystów, matematykę 89 proc. język angielski 97 proc. a język niemiecki 100 proc. — Chciałabym szczególnie wyróżnić uczniów, którzy bardzo dobrze spisali się na maturze. Są to Anita Janowska, Weronika Lipowska, Wiktoria Pernak, Radosław Cegiełka, Cezary Kruszewski, Damian Miecznikowski, Sylwia Sadłowska, Jakub Standarski, Klaudia Wieczna, Klaudia Jaworska. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji — powiedziała wicedyrektor Zespołu Szkół nr w Działdowie Ewa Raciborska.

W Zespole Szkół w Rybnie również mają powody do zadowolenia. W tej szkole maturę zdali wszyscy.

W Zespole Szkół w Lidzbarku egzamin dojrzałości zdało 36 proc. uczniów. Większość tych, którym się nie udało, mają szansę w sierpniu, podczas egzaminu poprawkowego.

W Zespole Szkół Zawodowych w Działdowie dyrektor Dariusz Chełmiński nie kryje zadowolenia. — Jest lepiej niż w ubiegłym roku.
Maturę zdało 77 proc. uczniów. 17 proc. uczniów ma prawo do poprawki. Najlepiej zdali - Jarosław Tymiński, Bartosz Kowalewski i Patryk Dziąbowski — powiedział dyrektor.

W Liceum w Lidzbarku maturę zdało 86 proc. uczniów, ale w sierpniu ten wynik z pewnością będzie jeszcze lepszy.
Najlepsi uczniowie: Aleksandra Bartkowska, Magdalena Beksa, Jagoda Kubicka, Aleksandra Szczygłowska (powyżej 90 proc. z egzaminu pisemnego). — Gratuluję i życzę udanych wakacji — powiedziała dyrektor szkoły Dorota Sadowska.

W Zespole Szkół w Iłowie, maturę zdało 75 proc. uczniów. — To bardzo dobry wynik — powiedział dyrektor Jacek Markiewicz.

W Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Polnej w Działdowie zdawalność wyniosła 100 proc. — Cieszy mnie to, że tegoroczni absolwenci, przystępujący do egzaminu, mogą się pochwalić uzyskaniem świadectwa maturalnego, co umożliwi im dalsze podnoszenie kwalifikacji — powiedziała dyrektor placówki Anna Kraśniewska.

W dniu pisania artykułu (piątek 30 czerwca) nie udało nam się skontaktować z dyrektorami Zespołu Szkół w Malinowie i Zespołu Szkół w Gródkach, aby uzyskać informacje o wynikach zdawalności matury w ich szkołach.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #2276440 | 185.170.*.* 1 lip 2017 08:26

  Może Pani dyrektor z Grunwaldzkiej poda średni wynik z geografii

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Honest #2276327 | 185.170.*.* 30 cze 2017 22:39

   Gratulacje dla maturzystów, pomimo że jak powszechnie wiadomo - matura to bzdura:)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Luna #2276015 | 83.9.*.* 30 cze 2017 14:57

   Gratulacje dla maturzystów!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages