Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

III debata środowiskowa "Poznajemy kraje niemieckojęzyczne"

2017-06-30 18:42:54 (ost. akt: 2017-06-30 15:48:49)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Tuż przed wakacjami Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie gościło cztery 3-osobowe delegacje uczniów z opiekunami na III Debacie Środowiskowej „Poznajemy kraje niemieckojęzyczne”.

Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas: uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie wraz z Anną Gąsior, przedstawiciele Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły wraz z Anetą Wojsyk-Cepowicz, delegacja uczennic z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu wraz z Dorotą Brzezińską oraz delegacja uczniów z Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Rybnie wraz z Małgorzatą Kijora. Gimnazjum nr 2 w Działdowie reprezentowali uczniowie klas I.

Głównymi partnerami debaty byli: British House w Działdowie – dyrektor Piotr Dembiński, Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” Oddział w Działdowie – dyrektor Marcin Król, burmistrz Miasta Działdowo – Grzegorz Mrowiński, dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie – Michał Struzik oraz Wydawnictwo Nowa Era. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za finansowe wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zrealizować nasze przedsięwzięcie i nagrodzić wszystkich uczestników.

Debacie przyświecały cele, m. in.: rozwijanie sprawności językowych uczniów i umiejętności pracy w grupach, wzbogacenie wiedzy młodzieży oraz promocja języka niemieckiego w regionie i zwiększenie skuteczności nauki tego języka.
Młodzież pracowała efektywnie pod „czujnym okiem” jury, w skład którego weszły nauczycielki zaproszonych szkół. Debacie towarzyszyła serdeczna atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji.

W indywidualnym konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zwyciężyły: Julia Michalska (I miejsce), Iga Sójka (II miejsce) oraz Wiktoria Jackowska (III miejsce).
Zaskoczeniem dla niektórych uczniów były: degustacja potraw z krajów niemieckojęzycznych, w tym wyśmienity tort szwarcwaldzki, upieczony przez mamę uczennicy klasy III oraz krótki przerywnik dla „odświeżenia umysłu” w formie zumby, do której zaprosiła wszystkich Joanna Kolk.

Dziękujemy dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przebieg debaty, szczególnie wspaniałej młodzieży za prowadzenie debaty oraz rodzicom naszych uczniów za smaczne potrawy narodowe z krajów niemieckojęzycznych.

Barbara Hartfelder - germanistka, nauczycielka Gimnazjum nr 2 w Działdowie, koordynator debaty

Barbara Hartfelder
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages