Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Yankeesi Działdowo pomagają w nauce baseballu. Baseball olimpijski w Spychowie - czemu nie

2017-07-01 16:22:24 (ost. akt: 2017-07-01 08:28:02)

Autor zdjęcia: nadesłał Zdzisław ZIółkowski

W czerwcu 2017 na zaproszenie dyrekcji i nauczyciela wychowania fizycznego Rafała Zwiernika z Zespołu Szkół w Sychowie (powiat szczycieński) przebywał trener Yankeesów Działdowo Zdzisław Ziółkowski w celu zapoznania uczniów z baseballem - olimpijską dyscypliną, który także przekazał nieodpłatnie szkole sprzęt do uprawiania tej gry.

Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary-Malewskiej posiada wspaniałe zaplecze do nauki i trenowania baseballu - piękna hala sportowa oraz 200 m od szkoły duża polana w lesie, a w planie przyszkolny Orlik mogą sprawić, że w Sychowie baseball rozkwitnie.

Zajęcia odbywały się na leśnej polanie, a grupa dziewcząt i chłopców (akurat 2 zespoły baseballowe - 18 uczniów) w ciągu kilku godzin przy słonecznej pogodzie poznawało tajniki baseballu, na które złożyły się - nauka podań i chwytu piłki w rękawicę baseballową, nauka odbić piłki ze stojaka i z podrzutu, przepisy gry oraz gra w kickball (piłka nożna baseballowa) i w tee-ball (odbicia ze stojaka).
Jak na pierwszy raz mimo zróżnicowanej sprawności i budowy fizycznej uczniów (w baseball mogą grać obok siebie „taki mały, taki duży, taki chudy i ten trochę lepiej zbudowany”), różnicy płci (w baseball dziewczęta mogą grać razem z chłopcami) grupa ze Spychowa mile mnie zaskoczyła. Po kilku godzinach „mogli” już zagrać w uproszczony baseball , biegać po bazach, zdobywać punkty i autować przeciwników.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki baseballowe (szkoła także) - czapeczki baseballowe, karty zawodników Major League Baseball, a nawet buty spike. Kolejne spotkanie w Spychowie już pod koniec sierpnia i kolejny sprzęt zawita do szkoły, ale już prosto z Ameryki od Ala Koproskiego i Polish National Youth Baseball Foundation.

W październiku zaprosimy drużynę ze Spychowa na Puchar Grunwaldu na Polach Grunwaldzkich. Warmia i Mazury może się pochwalić sukcesami w baseballu mając reprezentantów Kadry Polski od seniorów do młodzików z Działdowa, Miłomłyna, Małdyt, Zajączkowa, drużynę Yankees Działdowo w Ekstralidze.

W lipcu juniorzy (2 zawodników) z Kadrą Narodową zagrają w Zurychu (Szwajcaria) na Mistrzostwach Europy U-18, a w Utrechcie (Holandia) młodzicy (3 zawodników) w Mistrzostwach Europy U-12 (młodzicy jadą potem na miesięczny staż do USA).

Uwaga dyrektorzy, nauczyciele chcący nauczyć dzieci wspaniałej strategicznej gry olimpijskiej jaką jest baseball. Przyjedziemy i nauczymy dzieci, nauczycieli - przekażemy sprzęt do nauki gry, a potem będziecie otrzymywać z USA jak zechcecie grać dłużej. W baseball grają dzieci od lat 5 do dorosłych 100 plus. Każdy znajdzie miejsce w drużynie bez względu na warunki fizyczne. Pierwszy kontakt do: Zdzisław Ziółkowski (trener baseballu) 694 813 791, e-mail: yankeeszdzislaw@wp.eu. Nie zwlekaj bo możesz nie dobiec do „bazy” i inni Cię wyprzedzą. Nie ważne gdzie mieszkasz, w jakiej gminie, mieście czy powiecie - ZAGRAJ w BASEBALL.

Zdzisław Ziółkowski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages