Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kadra młodzików baseballu na zgrupowaniu

2017-07-15 20:10:08 (ost. akt: 2017-07-15 13:58:22)

Autor zdjęcia: nadesłał Zdzisław Ziółkowski

W pierwszym tygodniu lipca Województwa Kadra Młodzików w baseballu miała zgrupowanie przygotowujące do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 08-10.09.2017 w Działdowie.

Trenerzy Kadry Andrzej Krzykowski z Miłomłyna i Zdzisław Ziółkowski z Działdowa prowadzili w Miłomłynie, pięknym miasteczku zajęcia mające na celu przygotować kadrowiczów pod względem technicznym i taktycznym, a także nauczyć wielu elementów nowych tak potrzebnych w tej strategicznej olimpijskiej grze. Zabrakło tylko 3 reprezentantów Polski - Damiana i Tomasza Skolmowskich, Adama Wityczyna, którzy biorą udział z Kadrą Narodową w Mistrzostwach Europy U-12 w Utrechcie /Holandia/. Ale za to z nauki baseballu skorzystali kolejni baseballiści, którzy będą mieli szanse zagrać w Mistrzostwach Polski.

Mamy wielu uzdolnionych baseballistów z Miłomłyna, Działdowa, Zajączkowa, Mortęg, a niedługo może i z innych wiosek, miast i miasteczek. Wszyscy ciężko pracowali i wiele się nauczyli. Chętnie na zajęcia przychodziła młodzież z Miłomłyna, a wśród nich pojawiła się prawdziwa perełka - Antoś z I klasy, który już niedługo powinien trafić do kadry województwa, a potem do Kadry...

Kadrowicze wzbudzali podziw wśród mieszkańców Miłomłyna mimo, że baseball jest tu dobrze znanym sportem. W sierpniu baseballiści „zjadą” na ostatnie przed Mistrzostwami Polski zgrupowanie aby „szlifować" formę już z powracającymi z Mistrzostw Europy i USA reprezentantami kraju. Szkolenie młodzieży w ramach Kadr Wojewódzkich jest możliwe dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki staraniom Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu. Jako przedstawiciele dyscypliny olimpijskiej jaką jest baseball w imieniu zawodników, trenerów i rodziców dziękujemy za wsparcie.

Zdzisław ZiółkowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages