środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Mariusz Bonaszewski czytał wiersze Janiny Dzenis [film, zdjęcia]

2017-07-17 15:05:48 (ost. akt: 2017-07-18 15:33:07)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W niedzielny wieczór 16 lipca w Parku Honorowych Dawców Krwi zorganizowano kolejny z tegorocznych Powiatowych Wieczorów z Poezją.

Tym razem wiersze i opowiadania działdowianki Janiny Dzenis czytał znakomity aktor Teatru Narodowego oraz aktor filmowy i dubbingowy Mariusz Bonaszewski. Ze sceny usłyszeliśmy liryki poetki , część z nich Janina Dzenis deklamowała z pamięci, co wzbudziło uznanie publiczności, ale też gwiazdy wieczoru.

Zobacz także: Wzruszający wieczór wspomnień w Lidzbarku [film, zdjęcia] Wzruszający wieczór wspomnień  w Lidzbarku [film, zdjęcia] Cykl spotkań kulturalnych pod nazwą Powiatowe Wieczory z Poezją finansowanych przez powiat działdowski trwa. W niedzielę 9 lipca poezja gościła ponownie...
– Interpretacja wierszy przez aktora sprawiła z kolei, że nawet ci, którzy wiersze poetki znają, odebrali je niego inaczej. Od początku spotkania bohaterowie wieczoru zachowywali się bardzo naturalnie, prowadzili ze sobą swoisty poetycki dialog, co dla publiczności było interesujące – powiedziała prezes Działdowskiej Kuźni Słowa Renata Buczyńska. – Dająca do myślenia tematyka wierszy działdowskiej poetki trafiała do słuchaczy i była nagradzana oklaskami.

Wieczór ubarwiły występy wokalistek z Pracowni Wokalnej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, które przygotował Marek Pepłowski.
Patrycja Balicka zaśpiewała piosenkę "Cyrk nocą" ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Seweryna Krajewskiego.
Klaudia Gutowska zaśpiewała piosenkę "Dobranoc, panowie" ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Andrzeja Zielińskiego.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania publiczności najnowszej publikacji autorstwa Janiny Dzenis, książki z opowiadaniami dla dzieci „Przygody myszki Zulki”. Nakład sfinansował Powiat Działdowski.
– Autorka zadeklarowała, że już od jesieni z chęcią przedstawi zawartość książki dzieciom w przedszkolach czy bibliotekach, jeśli zostanie o to poproszona. Jedno z opowiadań przeczytał gość wieczoru budząc aplauz publiczności – dodała Pani Renata.

Występ zgromadził liczną publiczność. Na widowni zasiadł również wicestarosta powiatu działdowskiego Marian Brandt, który po występie w kilku zdaniach podsumował spotkanie dziękując występującym i organizatorom. Po spotkaniu aktor był dostępny dla publiczności, każdy kto zechciał mógł z nim porozmawiać czy zrobić sobie zdjęcie. Powiatowe Wieczory z poezją są finansowane przez Powiat Działdowski a organizowane przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa przy współpracy z MDK Działdowo oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie.

Ostatnie z zaplanowanych na ten rok letnich spotkań z poezją odbędzie się 30 lipca w Działdowie. Wystąpi wówczas Przemysław Sadowski, towarzyszyć mu będzie na scenie Renata Buczyńska. Aktor przedstawi wówczas twórczość poetów z Działdowskiej Kuźni Słowa a tematyką przewodnią spotkania będzie „Kobieta w poezji”. Zapraszamy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages