Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

W grupie biega się zdecydowanie lepiej [filmy, zdjęcia]

2017-08-16 12:02:00 (ost. akt: 2017-08-16 12:49:04)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Za nami III Urodzinowa Działdowska Dycha. W tegorocznym biegu udział wzięło 200 osób i wszyscy ukończyli bieg. W kategorii mężczyzn wygrał Konrad Nosarzewski, a wśród kobiet Monika Jackiewicz. Najszybszą działdowianką okazała się Martyna Konarzewska, a najszybszym działdowianinem był Michał Karbowski.— III Urodzinowa Działdowska Dycha to kontynuacja biegów, które rozpoczęliśmy trzy lata temu z okazji Urodzin Miasta Działdowa. Jak widać impreza przyjęła się i jest wysoko oceniona przez mieszkańców. Z roku na rok mamy coraz więcej uczestników. A w tym roku wystartowało ich aż 200, co jest nowym rekordem. Działdowo jest bardzo aktywne fizycznie, jest rozbiegane — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Jest fajnie jak się wygrywa
Trasa tegorocznego biegu była identyczna jak w latach poprzednich. Bieg odbył się w trzynastu kategoriach wiekowych (6 kobiet i 7 mężczyzn). Niestety nie udało się poprawić rekordu trasy z ubiegłego roku, który należy do Pawła Tarasiuka z Poznania (32:31,08). W tegorocznym biegu najszybciej na metę zameldował się Konrad Nosarzewski ze Stupska z wynikiem 33:08.50, a wśród pań triumfowała Monika Jackiewicz (Olsztyn) z wynikiem 37:24.91.
— Dzisiaj było trochę ciężko z tego względu, że jestem w pełnym treningu do przygotowań do półmaratonu. I to nie jest jeszcze moja optymalna forma. Praktycznie cały bieg przebiegłem sam, wszystkie odcinki były otwarte pod wiatr — powiedział po biegu Konrad Nosarzewski. — Biegam w Działdowie już po raz trzeci. W tym roku pogoda jest trochę lepsza. W poprzednich latach był straszny upał. Dzisiaj jest fajnie, a szczególnie jak się wygrywa.
— Trasa jest niesamowita, bardzo ciężka. Zapraszam na bieg do Działdowa, a Działdowo jest bardzo pięknym miastem, jest to moje miasto rodzinne, więc serdecznie zapraszam — mówiła po biegu Monika Kaczanowska, najlepsza w kategorii 18-39 lat.

Jesteśmy wszyscy zadowoleni
— Pogoda dopisała, trasa rewelacyjna, szybka. Grupa Rozbiegane Działdowo po raz kolejny nabiegała życiówki, tak więc jestem mega zadowolony. Jeszcze do końca sezonu czeka nas kilka startów i będziemy kończyć sezon. Jesteśmy wszyscy zadowoleni, rekordy zostały pobite — powiedział Łukasz Schulz z Rozbieganego Działdowa.
— W grupie biega się zdecydowanie lepiej. Grupa Rozbiegane Działdowo daje nam olbrzymią motywację, siłę i dzięki niej poprawiamy wynik, bez względu na warunki, trudność trasy — dodała Magdalena Pietruszka najlepsza Działdowianka.

Dyrektor dziękuje
— W biegu udział wzięła liczna grupa działdowian - pobiegło ponad 60 osób. Impreza była bardzo udana. Dużo startujących już zapowiedziało swój udział w biegu z okazji 11 Listopada na 5 km — mówi dyrektor MOSiRu w Działdowie Grzegorz Kaszubski. — Szczególne podziękwania kieruję do wolontariuszy z Działdowa. Pomagała nam grupa 60 osób. Także dziękuję służbom mundurowym, policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz opiece medycznej. Na uwagę zasługują wspaniałe wyniki biegaczy z naszego miasta: Zbigniewa Bartkowskiego, Leona Mederskiego, Michała Karbowskiego, Moniki Kaczanowskiej, Magdaleny Pietruszki, Martyny Konarzewskiej i seniora Leona Chojnackiego.


Wyniki biegu

Najlepsza Działdowianka:
Zobacz także: Feel gwiazdą Dni Działdowa [filmy, zdjęcia] Feel gwiazdą Dni Działdowa [filmy, zdjęcia] W poniedziałek, 14 sierpnia odbył się trzeci dzień koncertów z okazji tegorocznych Dni Działdowa. Gwiazdą wieczoru był zespół Feel.
Zobacz także: Masters, Brathanki i Festiwal wieprzowiny. Dni Działdowa 2017 - dzień drugi [zdjęcia, filmy] Masters, Brathanki i Festiwal wieprzowiny. Dni Działdowa 2017 - dzień drugi [zdjęcia, filmy] Podczas tegorocznych Dni Działdowa po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Wieprzowiny. A na scenie wystąpiły zespoły: Banau, Get Light, Brathanki i Masters....
Zobacz także: Dawid Kwiatkowski i City Shake - Roztańczone Miasto. Dni Działdowa 2017 [zdjęcia, filmy] Dawid Kwiatkowski i City Shake - Roztańczone Miasto. Dni Działdowa 2017 [zdjęcia, filmy] Za nami pierwszy dzień (sobota, 12 sierpnia) tegorocznych Dni Działdowa. Publiczność na scenie zobaczyła występ Chóru Our Voice, koncert zespołu Etna...
Zobacz także: Zagrali o puchar burmistrza [zdjęcia, film] Zagrali o puchar burmistrza [zdjęcia, film] Turniejem siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego rozpoczęły się tegoroczne Dni Działdowa.

1. Martyna Konarzewska
2. Monika Kaczanowska
3. Magdalena Pietruszka

Kobiety open:
1. Monika Jackiewicz
2. Mariola Sudzińska
3. Martyna Konarzewska

Kobiety 18-39 lat:
1. Monika Kaczanowska
2. Magdalena Pietruszka
3. Miłosława Wasiak

Kobiety 40-49 lat:
1. Teresa Kamińska
2. Barbara Jeszko
3. Ewa Rzepka

Kobiety 50-59 lat:
1. Dorota Sadowska
2. Diana Wtulich
3. Anna Wiśniewska

Kobiety 60 lat i starsze:
1. Elżbieta Żywko

Najlepszy Działdowianin:
1. Michał Karbowski
2. Zbigniew Bartkowski
3. Bartosz Kiersztejna

Mężczyźni open:
1. Konrad Nosarzewski
2. Michał Karbowski
3. Robert Kaczorek

Mężczyźni 18-39 lat:
1. Daniel Mikielski
2. Mariusz Dembowski
3. Michał Makowski

Mężczyźni 40-49 lat:
1. Paweł Jabłoński
2.Leszek Pieckowski
3. Sławomir Kuchciński

Mężczyźni 50-59 lat:
1. Zbigniew Bartkowski
2. Bogusław Wodzyński
3. Witold Tarnowski

Mężczyźni 60-69 lat:
1. Leon Mederski
2. Ryszard Marut
3. Janusz Paszkowski

Mężczyźni 70 lat i starsi:
1. Jerzy Szymański
2. Leon Chojnacki

Pełne wyniki:
>>> open kobiety
>>> open mężczyźni
>>> kategorie kobiety
>>> kategorie mężczyźni

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages