Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Zacznij przygodę z bieganiem - parkun jest dla Ciebie

2017-08-18 09:44:05 (ost. akt: 2017-08-18 09:51:36)

Autor zdjęcia: archiwum Marcina Kasprowicza

Na inaugurację parkrun Działdowo zawitało 54 zawodniczek i zawodników z Działdowa, okolic oraz innych miejscowości. Pogoda jak i zawodnicy dopisali, padły pierwsze rekordy życiowe na tej malowniczej trasie.

Najszybszą trójką biegaczy okazali się Adam Jedamski z czasem 19:21, tuż za nim przybiegł Grzegorz Piotr Tomaszewski (koordynator parkrun Polska) oraz Mariusz Śliwiński (koordynator parkrun Toruń). Z kobiet najszybszą okazała się Wioletta Kasprowicz z czasem 22:45, następnie Anna Piotrowiak i tuż za nią Ola Balicka. Najmłodszym zawodnikiem był chłopiec z kategorii wiekowej 11-14 lat – Jan Franciszek Kołakowski, który przybiegł w rewelacyjnym czasie 24:45 – wielkie uznanie dla tego chłopca. Najstarszym zawodnikiem, który pokonał dystans 5 km był Ładysław Cichosz – kategoria wiekowa 70 – 74 lata, z czasem 37:14.

Serdeczne podziękowania

Dziękujemy za wsparcie burmistrzowi Miasta Gminy Działdowo - Grzegorzowi Mrowińskiemu, który otworzył pierwszy bieg parkrun Działdowo oraz zasponsorował wodę i owoce, firmie Novcan na zasponsorowanie posiłku regeneracyjnego. Wielkie podziękowania należą się Harcerzom z Działdowa, którzy obstawiali bieg, rozłożyli namioty ze stolikami i poświęcili swój czas. Dziękujemy wolontariuszom za obstawę i obsługę biegu, klubowi Rozbiegane Działdowo za pomoc w przygotowaniu oprawy biegu, przede wszystkim wolontariuszom: Tomaszowi Nąć, Marzannie Nąć, Natalii Nąć, Łukaszowi Schulz, Magdalenie Pietruszce, Marcinowi Kasprowiczowi, Agnieszce Nazarewicz, Adamowi Osowskiemu, Eli Śliwińskiej, Grzegorzowi Tomaszewskiemu –koordynatorowi parkrun Polska, dzięki któremu udało się otworzyć 45 lokalizację w Polsce.


Do zobaczenia w sobotę

Już w sobotę (19 sierpnia) zapraszamy na drugi bieg parkrun Działdowo – godzina 9.00. Nie zapomnijcie wziąć swoich kodów kreskowych oraz namawiajcie znajomych i promujcie tę inicjatywę.
Start z parkingu, za leśniczówką, następnie kierujemy się w stronę leśniczówki, za nią skręcamy w prawo, biegniemy prosto do rozwidlenia, tam skręcamy z głównej w "bardziej leśną" w lewo, biegniemy do końca, następnie w prawo, znowu do końca i w prawo, potem prosto, następnie skręcamy w prawo, meta będzie na końcu tej prostej - oczywiście po drugiej pętli. Jedna pętla ma 2,570 km, dlatego meta będzie znajdowała się 140 metrów przed startem.
Marcin Kasprowicz jest koordynatorem parkun Działdowo.


Parkrun jest dla Ciebie

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Biegasz już jakiś czas i chciałbyś sprawdzić się na odcinku 5 km? Nie masz motywacji by biegać? Parkrun jest dla Ciebie. Są to cotygodniowe biegi na pięć km z pomiarem czasu.
Spotykamy się w każdą sobotę o 9.00. Przyjdź wcześniej, a zdążysz na wspólną rozgrzewkę, którą zaczynamy o 8.45.
Ważne! Aby wziąć udział w biegu, musisz się jednorazowo zarejestrować pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja/. Na maila przyjdzie wiadomość z linkiem do kodu identyfikacyjnego, który należy wydrukować i przynosić na każdy bieg - kodów będzie 9, wycinamy tylko jeden, pozostałe wykorzystujemy w sytuacji zagubienia tego pierwszego. W razie problemów należy pisać pod adres dzialdowobiuro@parkrun.com.

Marcin Kasprowicz
dzaldowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages