Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Sanepid ogłasza! - Woda z wodociągu nadaje się tylko i wyłącznie do spłukiwania w WC

2017-08-22 15:19:18 (ost. akt: 2017-08-22 15:28:42)

Autor zdjęcia: Matylda Marchlewska

Paciorkowce kałowe oraz bakterie z grupy coli odkryli inspektorzy Sanepidu w działdowskim wodociągu. W okolicznych dyskontach i sklepach ludzie masowo wykupują wodę butelkową. 
Woda z kranu absolutnie nie nadaje się do picia i do kąpieli (nawet po przegotowaniu). Woda z wodociągu nadaje się tylko i wyłącznie do spłukiwania w WC.

Z ujęcia, które zostało skażone korzysta 23 tys. ludzi. Nic dziwnego, że przerażeni mieszkańcy wykupili niemal wszystkie zapasy wody w mieście.

— Mój ojciec pojechał po wodę do pobliskiej Mławy, ponieważ w Działdowie po południu, już nie można było dostać butelkowej wody mineralnej — mówi mieszkanka miasta. Dzisiaj - 22 sierpnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Działdowie, Grażyna Mówińska wydała komunikat w którym stwierdza brak przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Działdowie. Zakaz ma potrwać do odwołania.

 


Woda nie nadaje się do spożycia ze względu na
zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami grupy coli oraz paciorkowcami kałowymi. 
Złe wyniki wyszły podczas kontroli wewnętrznej czystości wody, jaką okresowo przeprowadza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - producent wody.


Działdowski Sanepid w ramach nadzoru porał swoje próbki wody, a wyniki będą znane za trzy dni. Z wodociągu korzystają mieszkańcy Działdowa, Pierławek, Wysokiej, Księżego Dworu, Prusinowa, Komornik, Rudolfowa i Malinowa.Producent wody - PGKiM zapewni mieszkańcom zastępcze źródła dostaw wody przydatnej do spożycia oraz powiadomi mieszkańców o punktach, w których taka woda zostanie udostępniona..

W przypadku wystąpienia dolegliwości żołądkowo - jelitowych po spożyciu skażonej wody należy niezwłocznie udać się do lekarza. Na razie wiadomo, kiedy "kranówka" będzie nadawała się do spożycia. 
W południe Urzędzie Miasta zebrał się sztab kryzysowy. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: władze samorządowe, dyrektor Sanepidu oraz służby mundurowe.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (67) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ogórek #2312654 | 185.170.*.* 23 sie 2017 16:10

  Dwa dni temu zakisiłem 30 kilo ogórków. Pytanko dobre to czy przed sanepidem wywalić te ogórki i zaprosić tvn skoro z 16. 08 próbka wody była

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. . #2312430 | 37.248.*.* 23 sie 2017 11:23

   Już jest gotowy projekt do budżetu obywatelskiego.Cała zepsuta woda ma być wypuszczona i będzie zalew. Podkarmione bakterie wyłowią społecznie wędkarze sitkami.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. czerepacha #2312426 | 37.248.*.* 23 sie 2017 11:19

    Podobno do Działdowa już jedzie wielki pociąg papieru toaletowego i pełen tir tabletek na sraczkę.Zamówili też kłódkę na studnię coby nam do niej alkaida znowu nie nasrała. Podejrzewają też o sabotaż biedronke, która chce podnieść wyniki sprzedaży wody i sraj taśmy. Sztab kryzysowy działa. Producent katarzynek dostał dodatkowe zamówienia na figurki. A totalna opozycja negocjuje dostawę. niemieckiego mrówkozolu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ,,SPRAWA DLA REPORTERA,, #2312425 | 185.170.*.* 23 sie 2017 11:17

    ,,SPRAWA DLA REPORTERA,, I TYLE KTOŚ MUSI ZA TO BEKNĄĆ ZERO INFORMACJI ŻEBY LUDZIE INFORMOWALI SIĘ TELEFONICZNIE A MIASTO NIC? JAK KIEŁBASA W INTER LUB KREDENSIE PO 9.99 TO MEGAFONY ZAPIE...JĄ OD RANA A W OBLICZU ZAGROŻENIA NIE MOŻNA LICZYĆ NA MIASTO TYLKO FACEBOOK I DOBRZE ŻE LUDZIE SOLIDARNI JAK ZWYKLE

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Alex #2312404 | 188.146.*.* 23 sie 2017 10:50

     Skoro wyniki badań będą za 2-3 dni, to co z wodociągiem, PGKiM nic nie robi?

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (67)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages