Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wszyscy czekamy na czystą wodę

2017-08-23 12:30:38 (ost. akt: 2017-08-23 12:59:03)

Autor zdjęcia: Majka Gietka


Od wtorku mieszkańcy Działdowa i okolicznych wiosek nie mogą korzystać z bieżącej wody w której wykryto paciorkowce kałowe oraz bakterie z grupy coli. Wodociąg aktualnie jest poddawany chlorowaniu i płukaniu. Burmistrz miasta zapewnia wodę zdatną do picia. Wszyscy czekamy na decyzję Senapidu, jak długo to jeszcze potrwa. 

Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński zabezpiecza mieszkańców w wodę na bieżąco.


— W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiliśmy dystrybucję wody butelkowanej w opakowaniach 1,5 litra. W środę rano przybył do Działdowa pierwszy transport kilku tysięcy butelek wody — mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.


Dystrybucja wody butelkowanej przewidziana jest w następujących jednostkach organizacyjnych miasta: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Jagiełły 30, Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, ul. Wolności 64, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Robotnicza 10, PGKiM Sp. z o.o., ul. Hallera 32, Przedsiębiorstwo Ciepłownicze, ul. Zientary-Malewskiej 1B, Przedszkole Miejskie nr 1, ul. Grunwaldzka 2,
Gimnazjum nr 1, ul. Jagiełły 33, Gimnazjum nr 2, ul. Sportowa 1, Zespół Szkół nr 2, ul. Polna 11, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Lenartowicza 1, Straż Miejska, ul. Grunwaldzka 7, Urząd Miasta, ul. Zamkowa 12, Urząd Miasta – Ratusz, Plac Mickiewicza 43..

Osoby starsze oraz osoby mające problem z poruszaniem się mogą zgłaszać potrzeby dowozu wody do Straży Miejskiej i do Urzędu Miasta.


Dodatkowo zostaną ściągnięte do Działdowa trzy dodatkowe atestowane beczkowozy do dystrybucji wody pitnej o pojemności od 1.000 do 3.000 litrów.

Całodobowe punkty dostępu do wody pitnej: w szpitalu przy ul. Leśnej 1, w garażu od strony lądowiska, w szpitalu przy ul. Leśnej 1, przy kotłowni szpitalnej (kran zewnętrzny), w mleczarni (Mlekovita), wjazd od strony ronda za sklepem Neonet (kran zewnętrzny), w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Polnej 11A, w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Hallera, na Placu Mickiewicza, parking przy ratuszu, przy ul. Diamentowej (dawna ZMS) przy boisku.Na razie nie wiadomo, kiedy "kranówka" będzie nadawała się do spożycia.

W przypadku wystąpienia dolegliwości żołądkowo - jelitowych po spożyciu skażonej wody należy niezwłocznie udać się do lekarza. 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (69) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. N nie znane #2313595 | 95.160.*.* 24 sie 2017 18:06

  A ja powiem tak zamista zwalac na kogoś winne to lepiej wziąść się tym do tyłka co te woda na lewo i prawo wylewaja albo niech się za to straż miejska wezmnie bo gadać i zwalac na inych ludzie w tych czasach chyba się w głowach poprzewracało jak ktoś chce wejść na szczebelki i rządzić to wredota innych i oszustwem nic nie zyska prędzej czy później na tym więcej straci niż chce to osiągnąć a wtedy brak mu będzie wsparcia zamist tu siedzieć i kuzwa gledzic to chodź bym jedna tu z was osoba która napisała dała by wody i wspólnie pomagała ale teraz w tych czasach nie ma takich ludzi teraz to wiem po czym tu wszystko pisze czarno na białym jak każdy się by tu o te wode pozabijal i bil a wstyd dla tych którzy naprwde może i oglądali moze i nie nasmniewaj się i na głowę wylewaja wstyd ze innym brak wody w krajach ludzie umierają bez wody niektórzy sobie potrafią od tak nalać wody do wiadra i wylać nagrywajac to telefonami na głowę taką jest prawda to tyle

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. obserwator #2313416 | 24 sie 2017 13:35

   czytając to i owo... Działdowiacy weście się w garść! Płynie od was wielka nienawiść! Utrudniacie, narzekacie... czy ktoś ruszył palcem i dołożył coś od siebie, żeby pomóc, wesprzeć, dac coś od siebie w tej sytuacji???

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Czy burmistrz naraził nas na choroby??? #2313057 | 94.254.*.* 24 sie 2017 02:55

   Czy burmistrz nie remontując oczyszczalni i zabierając dwa miliony złotych z PGKiM do pustej kasy miasta nie naraził nas na ryzyko choroby? A druga sprawa czy nie zasługujemy żeby informacja o kale z kranu pojawiła sie choćby na stronie miasta w porė???co SĄdzicie o takiej władzy co ludzi ma za nic??? Czy ludzie to kupopijcy?no panie burmistrzu, czym teraz pan pošciemia , moze slajdami, moze znjdzie znow pan jakiegos kozła ofiarnego, a moze jakies bagatela,,,przeciez niot nie umarł...to w pana stylu .czekamy zobaczymy te śmieszne tłumaczenia lub zrzucanie winy i zaatakowanie innych ludzi...ale przypominam ze zadaniem gminy Działdowo czyli Pana jest zbiorowe zaopatrsenie ludzi w wode, a nie w sraczkę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. lamparski adam #2313006 | 46.169.*.* 23 sie 2017 22:38

    Gadacie na burmistrza!!#coc burmistrz nam nie na srał do źrudełka tylko sami sobie nasraliscie!!!wylewajac gnojowe na pola ktora wsiaka w cała instalacje.S am sie tym zmagam ale damy rade wode trzeba wozic i czekac na wynik i nie wieszajcie psow na nikim bo to jest ten winny co szambo wozi na pole!!!Pilnujcie tego a nie bedziemy mieli takich problemow!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. gówno wypłynęło #2312944 | 185.170.*.* 23 sie 2017 21:39

     gówno wypłynęło z zamkowych korytrzy. czytaj NIEKOMPETENCJA!

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (69)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages