środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

„Wierszyki do oglądania” – nowa książka dla dzieci

2017-09-03 15:00:00 (ost. akt: 2017-09-03 07:55:30)
Beata Gołębiewska, starosta Marian Janicki i Renata Buczyńska

Beata Gołębiewska, starosta Marian Janicki i Renata Buczyńska

Autor zdjęcia: archiwum

Ukazała się właśnie nowa książka dla dzieci pod tytułem „Wierszyki do oglądania”. Książka powstała dzięki współpracy Beaty Gołębiewskiej, która znana jest z ciekawych fotografii naszego miasta i nie tylko oraz Renaty Buczyńskiej, lokalnej poetki. Wydawcą jest Powiat Działdowski a część nakładu sfinansowali właściciele Zakładu Produkcji Obuwia Vi-GGa-Mi z Działdowa.

– Książka jest pewnego rodzaju eksperymentem – mówi Renata Buczyńska. Wierszyki, które do niej napisałam nigdy nie powstałyby same w sobie. Każdy z nich jest bowiem próbą opisu ilustracji stworzonej przez Beatę, a są to niesamowite zdjęcia ubogacone jej wyjątkową wyobraźnią, bardzo plastyczne i bajkowe. Kiedy pewnego dnia przysłała mi pierwsze z nich, wierszyki do nich ułożyły się w głowie niemal same, a każdy powstawał z mojej osobistej wizji odczytywania tego, co one przedstawiają. I tak trwająca kilka miesięcy zabawa w ”fotka=wierszyk” przybrała ostatecznie poważny wymiar, przeobraziła się w całą książkę, której nie mogłyśmy dać innego tytułu jak tylko „Wierszyki do oglądania”.

Książka jest skierowana do dzieci głównie w wieku przedszkolnym. Autorki zapowiadają specjalny sposób promocji.

– Obie uważamy, że ze względu na tak wyraźne powiązanie obrazu z tekstem należy przedstawiać tę publikację dzieciom w przedszkolach i bibliotekach poprzez pokazywanie ilustracji na ekranie telewizora bądź wyświetlanie ich za pomocą rzutnika, a czytane w tle rymowanki do nich będą stanowić jeden ze sposobów odczytania tego obrazu – dodaje Renata Buczyńska. – Bardzo się cieszymy, że ta publikacja jest już dostępna. To moja pierwsza autorska książka z tekstami dla dzieci, doświadczenie nowe, dlatego jestem ciekawa reakcji dzieci podczas spotkań. Skupienie uwagi dzieci to wielka sztuka, zobaczymy, czy „Wierszyki do oglądania” to potrafią.

Publikacja ma charakter niekomercyjny, nie jest przeznaczona do sprzedaży, będzie przekazana do bibliotek w powiecie oraz udostępniana nieodpłatnie w przedszkolach. Jak się dowiadujemy już we wrześniu autorki zaprezentują książkę w niektórych przedszkolach i szkołach.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mrówkozooool #2321974 | 94.254.*.* 6 wrz 2017 17:36

  Lepiej by komiks wydali o czterech pancernych spod smoleńska albo o wojtku strażaku

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Karolina #2319890 | 185.170.*.* 3 wrz 2017 17:56

  Gratuluję☺

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages