Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Trwa remont stadionu za ponad 2,5 miliona złotych [film, zdjęcia]

2017-09-05 16:45:00 (ost. akt: 2017-09-05 16:45:28)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Na działdowskim stadionie trwają prace remontowe. Jest budowana sztuczna bieżnia. Inwestycja zostanie zakończona na przełomie października i listopada tego roku.— Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie miliona trzystu tysięcy złotych na remont stadionu sportowego w Działdowie. Jest to miła niespodzianka, ponieważ aplikowaliśmy o te środki, ale tak naprawdę nie liczyliśmy, że je dostaniemy. Konkurencja była bardzo duża. Zespół ekspertów, który pracuje w Urzędzie Miasta nad pozyskiwaniem środków, po raz kolejny udowodnił, że jest to zespół osób kompetentnych — powiedział nam burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. — Dziękuję radnym, którzy do końca wierzyli, że pozyskamy te pieniądze i wspierali nas na sesjach Rady Miasta. Ich odpowiedzialność i determinacja doprowadziły do tego, że rozstrzygnęliśmy przetarg a inwestycja będzie wykonana do końca 2017 roku. W przeciwnym razie musielibyśmy oddać te pieniądze.

Co zostanie zrobione
— W ramach tej inwestycji zostanie całkowicie zmodernizowana bieżnia lekkoatletyczna . Będziemy mieli bieżnię ze sztuczną nawierzchnią — kontynuuje burmistrz Grzegorz Mrowiński.
W zakresie robót znalazło się wykonanie bieżni okrężnej, pełnowymiarowej z 4 torami okrężnymi i 6 torami na prostej (z nawierzchnią syntetyczną). Zostaną także wykonane: skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem, rzutu oszczepem, pchnięcia kulą, stanowiska do skoku wzwyż. Zostanie także uzupełniona nawierzchnia boiska piłkarskiego do projektowanej bieżni. Dostawione będą dwie lekkie wiaty dla zawodników rezerwowych, zamontowane bariery ochronne, ogrodzenie bieżni. Przebudowany sektor przeznaczony dla gości. Stadion otrzyma także odwodnienie oraz będzie rozprowadzona instalacja do nawadniania murawy.

Połowa to dofinansowanie
Przebudowa stadiony w Działdowie będzie kosztowała 2.635.000,00 zł. Wysokość dofinansowania, uzyskana ze środków w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej (Orliki lekkoatletyczne) – edycja 2017”, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, wynosi 1.298.500,00 zł. Wykonawcą zadania wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego jest konsorcjum firm: SPORT INVEST Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni oraz Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie.


Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages