Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Zapraszamy na rajd rowerowy z okazji 130. rocznicy urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny

2017-09-08 10:21:12 (ost. akt: 2017-09-08 08:33:46)
W czerwcu działdowska biblioteka zorganizowała rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

W czerwcu działdowska biblioteka zorganizowała rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym z okazji 130. rocznicy urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Zapoznaj si z trasą rajdu i regulaminem.

Zobacz także: Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy [film, zdjęcia] Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy [film, zdjęcia] Trasa tegorocznego rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz wynosiła około 10 km i przebiegła ulicami Działdowa. Rajd wystartował i skończył się pod Miejską...>>> Regulamin oraz karta zgłoszeniowa >>> pobierz

Rajd odbędzie się w sobotę, 9 września, start godz. 10.00 (przy kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie)

— Przejedziemy trasę nr 5 z "Przewodnika po Działdowskim Powiecie" Emilii Sukertowej-Biedrawinie. Trasa będzie liczyć około 15 km, dodatkowo podczas rajdu prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej - Marian Odachowski będzie opowiadał o Emilii Sukertowej-Biedrawinie. Koniec trasy w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Po rajdzie zapraszamy na kiełbaskę z grilla — mówi dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn.


Trasa rajdu:
godz. 10.05-12-00: wyjazd - Aleja Św. Katarzyny Aleksandryjskiej prosto w ul. Dębową. Następnie leśnymi traktami w Lasku Miejskim. Z Lasku Miejskiego w polną drogą w stronę Sarnowa. Leśną drogą wzdłuż lasu w stronę Malinowa (łąki). Następnie polną drogą w stronę mostku na rzece Szkotówce. Powrót żwirową drogą w stronę Leśniczówki w Malinowie. Potem leśnymi drogami do wieży pomnika. Następnie powrót do drogi w stronę Działdowa, skręcamy w lewo do Zespołu Szkół w Malinowie. Następnie w lewo w stronę Działdowa, prosto wjeżdżamy w ul. Leśną i zjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Ze ścieżki wjeżdżamy w ul. Leśną, potem w lewo w ul. Zuchową, w prawo w ul. Słowika dawna ZMP, następnie w lewo w dawną ZMS, a potem polną drogą wzdłuż Kanału Młyńskiego do ul. Wolności. Następnie w prawo w ul. Wolności do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wolności 64A. Meta - Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie – wspólny grill i akcja bookcrossing.
Rajd jest jednym z działań, które realizuje biblioteka wraz z partnerami Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina - znana i nieznana", który jest dofinansowany z programu "Patriotyzm jutra" ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Zapraszamy do udziału.


kw

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages