Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Bezpieczna droga do szkoły - spotkania policjantów z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

2017-09-10 09:01:38 (ost. akt: 2017-09-10 08:58:50)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych działań mundurowi pełnią służbę w rejonach szkół, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idących do i ze szkoły, a także uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół i prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Działdowscy policjanci spotkali się w czwartek (8 września) z uczniami jednej ze szkół podstawowych w Działdowie i przypomnieli o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontakcie z nieznajomymi — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka.

Policjantki spotkały się z uczniami klas pierwszych i klasy czwartej którzy po raz pierwszy w tym roku szkolnym przekroczyli mury nowej szkoły.

Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, o tym mogły dowiedzieć się dzieci w czasie rozmowy z policjantkami.

— Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu — dodaje oficer prasowy.
— Policjantki przypomniały najmłodszym uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontakcie z obcymi i na wypadek napotkania biegającego luzem pieska lub kotka.

Działania prewencyjno-edukacyjne prowadzone będą przez cały rok szkolny we wszystkich szkołach powiatu. Policjanci będą przypominać zarówno najmłodszym, jak i nieco starszej młodzieży o zasadach właściwego zachowania, nie tylko na drodze ale również w czasie wolnym od zajęć, podczas przebywania poza szkołą i domem.

— Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych przy współpracy z innymi podmiotami ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji od najmłodszych lat — podsumowuje st. sierż. Justyna Nowicka.


oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages