Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Spotkanie z historią na rowerze [film, zdjęcia]

2017-09-11 12:37:38 (ost. akt: 2017-09-11 12:44:41)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ponad 60 rowerzystów wzięło udział w historycznym rajdzie rowerowym "Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”.

Zobacz także: Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy [film, zdjęcia] Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy [film, zdjęcia] Trasa tegorocznego rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz wynosiła około 10 km i przebiegła ulicami Działdowa. Rajd wystartował i skończył się...


Rajd zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie z partnerami wydarzenia: Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie. Rajd wystartował spod Kościła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i przebiegał głównie ścieżkami leśnymi w okolicach Malinowa z metą w siedzibie działdowskiej biblioteki.

— Rajd powstał w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”, który jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra — mówi dyrektor MBP Justyna Lytvyn. — Trasa liczyła około 15 km i przebiegała szlakiem nr 5 z "Przewodnika krajoznawczo-turystycznego po Działdowskim Powiecie" Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

Podczas rajdu było kilka przystanków. Wówczas to prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej Marian Odachowski opowiadał uczestnikom rajdu o ciekawych miejscach odkrytych przez Emilię Sukertową-Biedrawinę.
Na zakończenie rajdu na cyklistów czekały ziemniaki kiełbaska z grilla.

— Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie — kończy dyrektor Lytvyn.
Rajd odbył się w sobotę 9 września.

Karol Wrombel

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages