Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Jak żyć odpowiedzialnie i nie popaść w konflikt z prawem– spotkanie policjantek z młodzieżą

2017-09-13 13:53:25 (ost. akt: 2017-09-13 19:32:48)

Autor zdjęcia: policja

O odpowiedzialności nieletnich, właściwym postępowaniu i zachowaniem ostrożności podczas wyjazdów zagranicznych rozmawiały policjantki z Działdowa z młodzieżą ponadgimnazjalną. Spotkania prowadzone są na terenie całego powiatu w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 z ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszkami miejscowej policji. Tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa i ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich a także problematyka związana z handlem ludźmi.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie rozróżnia się kategorie osób nieletnich, jaka odpowiedzialność ciąży na nich za popełniane czyny karalne i jakie środki wychowawcze stosuje wobec osób nieletnich sąd. Policjantki przedstawiły uczniom klas ponadgimnazjalnych film edukacyjno-profilaktyczny pt. „Życie jest jedno – to nie gra” ukazujący młodzież, która popadła w konflikt z prawem i pokrzyżowała sobie plany na przyszłość.

Policjantki zwróciły również młodzieży uwagę na wciąż aktualny problem handlu ludźmi niejednokrotnie towarzyszący podejmowanej pierwszej pracy zarobkowej i związanymi z tym wyjazdami zagranicznymi. Na co zwracać uwagę podczas takich wyjazdów, korzystaniu z ofert pracy różnych instytucji czy nowo poznanych osób, a także gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się kłopotów przy okazji takiego wyjazdu – tego m.in. mogli dowiedzieć się wychowankowie liceum i technikum z Grunwaldzkiej.

Spotkania policji z młodzieżą ponadgimnazjalną rozpoczynającą naukę w nowej szkole stanowi stały punkt w działalności edukacyjno-profilaktycznej policji. Spotkania te i rozmowa z nieco starszymi uczniami ma na celu umocnienie w nich właściwych postaw społecznych i uświadomienie o ciążącej na nich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Zapobieganie niewłaściwym zachowaniom i przestroga przed ich konsekwencjami prawnymi ma za zadanie uchronić młodych ludzi wkraczających w dorosłość przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i popełnianiem czynów niezgodnych z literą prawa.

st. sierż. Justyna Nowicka
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jerzy #2330356 | 176.103.*.* 18 wrz 2017 11:20

  Tylko z nazwy w przenosni tak na nich mòwią

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Jerzy #2328697 | 88.156.*.* 15 wrz 2017 14:12

  Proszę poczytać o reformie oświaty i wtedy zabierać głos.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jerzy #2327374 | 176.103.*.* 13 wrz 2017 22:56

  Nie ma gimnazjum w wyniku reformy szkolnictwa,nie ma młodzieży ponadgimnazjalnej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages