Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Tydzień strażaków

2017-09-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-16 20:11:50)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Sarnowo: honda uderzyła w drzewo
We wtorek 12 września, ok. godz. 9.00, strażacy interweniowali na miejscu kolizji drogowej, która miała miejsce na drodze Sarnowo-Kranołąka. Honda civic dachowała na środku drogi. Według wstępnych ustaleń policji kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wypadł z zakrętu, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanemu, którego następnie zabrała ekipa pogotowia ratunkowego do szpitala.

Klonowo: drzewo na drodze
12 września silne podmuchy wiatru przewróciły drzewo na drogę gminną w Klonowie. Przewrócone drzewo uniemożliwiło przejazd drogą. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pocięli drzewo na kawałki i usunęli poza drogę.

Prusy: podtopiona posesja
11 września ok. godz. 22.00 strażacy wypompowywali wodę z jednej z posesji w Prusach. Woda zalegała na powierzchni ok. 80 m2 i wysokość 40 cm. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu wody przy użyciu pompy szlamowej do pobliskiego rowu melioracyjnego. Następnie strażacy wykonali przekop pod ogrodzeniem i odprowadzili pozostałą wodę poza posesję. Podtopienie spowodowały silne tego dnia opady deszczu.

Lidzbark: woda w sklepie
11 września ok. godz. 21.30 strażacy wypompowywali wodę z jednego ze sklepów spożywczych w mieście. Sklep został zalany na powierzchni około 100 m2. Przyczyną zalania był brak drożności w kanalizacji deszczowej i duże opady deszczu.

Żabiny: zalana piwnica
11 września strażacy z Żabin wypompowywali wodę z zalanej piwnicy w miejscowym domu jednorodzinnym na powierzchni około 50 m2 i wysokości około 25 cm. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody z pomieszczenia na zewnątrz za pomocą pompy szlamowej.

Działdowo: skąd ten dym
11 września ok. godz. 21.00 mieszkanka budynku wielorodzinnego przy ul. Grunwaldzkiej zadzwoniła po strażaków, informując, że w mieszkaniu w okolicy przewodu dymowego wyczuwa dym. Strażacy nie potwierdzili zagrożenia. Powiadomili telefonicznie zarządcę budynku o zaistniałym zdarzeniu.

Lidzbark: samochód w ogniu
11 września ok. godz. 13.00 strażacy gasili pożar komory silnika w samochodzie dostawczym vw transporter. Pożar został wstępnie przygaszony gaśnicą proszkową przez właściciela pojazdu, strażacy zajęli się resztą. Przyczyną zdarzenia, które miało miejsce przy ul. Jeleńskiej było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej.


Informacji udzielił mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages