Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Yankeesi Działdowo na V miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów w baseballu

2017-09-21 14:39:13 (ost. akt: 2017-09-21 11:24:28)

Autor zdjęcia: archiuwm Zdzisława Ziółkowskiego

Juniorzy Yankees Działdowo zajęli piąte miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w dniach 15-17 września odbywały się w Osielsku. Jest to dotychczas najlepszy wynik baseballistów Yankees w tej kategorii wiekowej.

Mimo wielu trudności począwszy od problemów finansowych, kłopotów ze znalezieniem transportu (dopiero znaleźliśmy przewoźnika z Morąga) i absencją zawodników udział i V miejsce należy uznać za duży sukces odmłodzonej drużyny.

Niestety nadal pokutuje brak ogrania zawodników, gdzie poza 3 juniorami grającymi w Ekstralidze w tym 2 reprezentantów Polski pozostali to jeszcze kadeci i wchodzący w wiek juniora.

Dziękuję wszystkim zawodnikom, że mimo trudności i przeciwności losowych starali dać z siebie wszystko i dzięki temu zdobyli dla województwa 40 pkt.

Home runem popisał się nasz najlepszy obecnie junior Mateusz Banach, a spoza biorących udział w Mistrzostwach Polski podobnym odbiciem popisał się tylko jeszcze jeden zawodnik z Centaurów Warszawa. Oprócz Mateusza najlepiej wypadli miotacze Krystian Tyska i Filip Świgoński, Daniel Wójcik, Mateusz Cymbalak, Klaudiusz Osiecki.
Udany występ pozostałych zawodników, którzy już niedługo nabiorą doświadczenia i powalczą w kolejnych mistrzostwach.

Trenerami zespołu byli Zdzisław Ziółkowski (powrót do baseballu po przerwie) i Andrzej Krzykowski (Miłomłyn).

Mistrzem Polski Juniorów bezapelacyjnie najlepsi zostali zawodnicy Centaurów Warszawa, wicemistrzami Demony Miejska Górka, a brąz wywalczyli gospodarze Dęby Osielsko.
Dziękujemy za wsparcie Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, a już w najbliższy weekend kolejny występ baseballistów Warmii i Mazur .

W Działdowie zagra Kadra Województwa Młodzików prowadzona przez trenerów Andrzeja Krzykowskiego i Zdzisława Ziółkowskiego w Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików organizowanych w Działdowie przy wsparciu Marszałka Województwa, Burmistrza Miasta i Starosty Działdowskiego oraz sponsorów.

Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Krystian Tyska, Daniel Wójcik, Mateusz Cymbalak, Mikołaj Rojewski, Filip Świgoński, Dominik Łątkowski, Aleksander Klamut, Klaudiusz Osiecki, Wojciech Legęza.

Zdzisław Ziółkowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages