Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

„Nie lękam się” - uroczysty apel w Szkole Podstawowej w Sławkowie

2017-09-21 19:40:00 (ost. akt: 2017-09-21 13:12:44)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

Podczas szkolnego apelu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie upamiętnili wydarzenia z 17 września 1939 roku.

W przedstawieniu słowno–muzycznym pt. „Nie lękam się” młodzież opowiedziała jak 78 lat temu, 17 września Armia Czerwona złamała polsko-sowiecki akt o nieagresji i wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Grupa przygotowana przez Kazimierza Knozowskiego przekonywała społeczność szkolną, że naszym wspólnym celem jest uświadamianie ludziom, że obowiązkiem każdego pokolenia jest otaczanie opieką i szacunkiem miejsc pamięci narodowej oraz poznanie historii II wojny światowej. Występ uświetniły piosenki zaśpiewane przez Sandrę Podsiad i Kingę Bogus. O oprawę muzyczną zadbał Daniel Stempkowski.

Magdalena Cejman
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages