środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Dzieci z wizytą u policjantów

2017-09-24 09:00:00 (ost. akt: 2017-09-23 08:28:32)

Autor zdjęcia: policja

Uczniowie najmłodszych klas ze szkoły podstawowej w Iłowie-Osadzie odwiedzili Komendę Powiatowej Policji w Działdowie. Dzieci wzięły udział w spotkaniu z policjantkami w ramach Otwartych Jednostek Policji.

Czym zajmuje się policjant prewencji w czasie służby, w co jest wyposażony i jakich narzędzi używa podczas interwencji, to tylko niektóre z informacji, które zostały przekazane dzieciom podczas spotkania z policjantkami z Komendy Policji w Działdowie — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Uczniowie klas pierwszych i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Iłowie-Osadzie przypomniały sobie o właściwym zachowaniu w szkole i poza nią, o zasadach podczas przechodzenia przez ulicę oraz zachowaniu ostrożności w kontakcie z osobami obcymi.

Policjantki udostępniły dzieciom strój policjanta oddziałów prewencji, w który dzieci chętnie się przebierały, a także różnego rodzaju sprzęt z którym dzieci mogły się zapoznać. Dzieci miały także okazję skorzystać z narzędzia wykorzystywanego przez technika kryminalistyki przy zabezpieczaniu śladów daktyloskopijnych robiąc odciski palców i zapisując w ten sposób obraz swoich linii papilarnych.

— Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie spotkania policjantki przekazały wychowawczyniom kolorowanki, promujące bezpieczeństwo najmłodszych i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a dzieciom zawieszki „STOP Wariatom Drogowym” — dodaje oficer prasowy. — Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną organizowane są co roku i stanowią cykl spotkań z wychowankami placówek oświatowych w ramach prowadzonych przez policję działań edukacyjno-profilaktycznych pn. Do Źródeł Wiedzy o Bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages