Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zjazd koleżeński Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej [zdjęcia, filmy]

2017-09-24 12:10:00 (ost. akt: 2017-09-23 20:26:43)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W sobotę (23 września) odbył się I koleżeński zjazd członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej z okazji 50-lecia.


Podczas oficjalnej uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i fotograficznego pod hasłem: „Piękno Mojej Małej Ojczyzny”. Nastąpiło także otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Walaska „Malarskie motywy Działdowa”. Była także część artystyczna, w której wstąpił Chór Cantiamo pod dyrekcją Kingi Musiał.Spotkanie rozpoczął prezes stowarzyszenia Marian Odachowski, który przywitał wszystkich członków, sympatyków i gości oraz przedstawił krótką prezentację o stowarzyszeniu.

— Stowarzyszenie Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej to przede wszystkim ludzie. Aktualnie w stowarzyszeniu jest nas 83 osoby. Jest także 103 członów naszego stowarzyszenia, którzy byli naszymi członkami, a z różnych przyczyn przestali nimi być. Mamy także liczną grupę naszych członków, którzy niestety już odeszli… To jest 86 osób — mówił podczas uroczystości prezes TMZD Marian Odachowski.

— Chciałem bardzo pogratulować Towarzystwu Miłośników Ziemi Działdowskiej pięknego jubileuszu 50-lecia - służbie tej ziemi - służbie kulturze. Także życzę dalszego rozwoju i dalszych osiągnięć — powiedział ks. kanonik Marian Ofiara.

— W imieniu dyrektorów placówek kultury miasta Działdowa chciałbym złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia przy tak pięknym jubileuszu — mówił dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie Patryk Kozłowski. — Podobne stowarzyszenia istnieją w każdym mieście, albo powinny istnieć w każdym mieście. Jednak nie wszystkie mogą poszczycić się tak dużym dorobkiem. Nie wszystkie wydają roczniki lub inne publikacje. Państwa towarzystwo wydaje i chwała wam za to, bo to co znajduje się w tych rocznikach zostanie już tak na wieki.

Więcej w piątkowej (29 września) Gazecie Działdowskiej.

kwCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages