środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Turzy Wielkiej

2017-10-01 16:00:00 (ost. akt: 2017-09-30 20:36:29)

Autor zdjęcia: Agnieszka Pietuszko

Poznajemy kulturę naszych sąsiadów. W Szkole Podstawowej w Turzy Wielkiej po raz kolejny odbyło się święto języków obcych.Promowanie tego rodzaju wydarzeń jest ważne ze względu na zainteresowanie wiedzą o kraju ojczystym, z uwzględnieniem kontekstu lokalnego, europejskiego i globalnego.

Tegoroczna impreza polegająca na promowaniu wielojęzyczności odbyła się pod hasłem "Poznaj swoich sąsiadów". Uczniowie przebrani w stroje regionalne lub historyczne przygotowali prezentacje na temat Polski, Ukrainy, Czech, Litwy i Niemiec.

Degustując potrawy regionalne słuchaliśmy przebojów śpiewanych w różnych językach.
Dyskutowaliśmy o tym dlaczego należy uczyć się języków obcych i w jaki sposób uczyć się aby nauka była efektywna. Na zakończenie uroczystości przeprowadzono quiz związany z nauką języków obcych w którym udział brały drużyny składające się z uczniów klas III-VII.

Agnieszka Zbrzyzna-Pietuszko

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: nauczanie

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages