Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie [zdjęcia]

2017-10-02 18:37:42 (ost. akt: 2017-10-02 17:56:04)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 są już pełnoprawnymi uczniami. 29 września odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

— Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 4 uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia — mówi wicedyrektor szkoły Anna Siedlecka. — Dyrektor szkoły Wiesław Smereczyński powitał gości. Podkreślił, że przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie kl. I a – Izabela Szczech i kl. I b - Jolanta Kos.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

— Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty" — opowiada Anna Siedlecka.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Wiesław Smereczyński. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie.

— Pierwszakom towarzyszyła maskotka szkoły i dobra wróżka, a koledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie. Nie obyło się również bez drobnych upominków i dyplomów — dodaje wicedyrektor. — Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages