środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Dbam o bezpieczeństwo od najmłodszych lat, z przepisami jestem za pan brat [zdjęcia]

2017-10-05 16:22:27 (ost. akt: 2017-10-05 13:04:58)

Autor zdjęcia: policja

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, taka dewiza przyświeca zapewne każdemu rodzicowi. Wychowanie dzieci zgodnie z zasadami i przepisami prawa stanowi jeden z głównych punktów działalności profilaktycznej policji.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych spotkanie z przedszkolakami z Działdowa przeprowadziły policjantki z miejscowej jednostki policji.

— W dniach 3-4 października w Przedszkolu nr 5 w Działdowie odbyły się spotkania policji z wychowankami przedszkola. Uczestnicy spotkań w wieku 3-6 lat mieli okazję zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, jak bezpiecznie przechodzić na pasach i jak zachować się podczas jazdy rowerem chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni, czy jak należy być przewożonym w samochodzie — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Policjantka zajmująca się problematyką osób nieletnich, przypomniała dzieciom numery alarmowe, jak zachować się w kontakcie z osobami nieznajomymi i gdy spotkają bezpańskiego psa lub kota. Dzieci miały okazję założyć policyjną czapkę i kamizelkę odblaskową, a także zapoznać się z tarczą do zatrzymywania pojazdów.

— Policjanci prowadzą spotkania w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych realizując programy m.in. „ Bezpieczna droga do szkoły”, „Kręci mnie bezpieczeństwoÖprzez cały rok szkolny”, „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” — dodaje oficer prasowy. — Ich celem jest przekazywanie wiedzy na temat właściwych zachowań i wyrabianie w dzieciach od najmłodszych lat prawidłowych nawyków i postępowania zgodnego z prawem w trosce o ich bezpieczeństwo.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages