środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

O bezpieczeństwo dbam, odblaskowy element przy sobie mam – akcja „Odblaskowy Pierwszak” z udziałem policji i samorządów [zdjęcia]

2017-10-06 13:18:17 (ost. akt: 2017-10-06 12:59:51)

Autor zdjęcia: policja

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły przez cały rok” policjanci z powiatu działdowskiego prowadzili akcję „Odblaskowy Pierwszak”.

Akcja została zorganizowana przy współpracy z włodarzami lokalnych samorządów, którzy ufundowali odblaski dla wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Podczas spotkań policjanci, straż gminna i przedstawiciele władz samorządowych przekazują dzieciom elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Działania „Odblaskowy Pierwszak” zostały zainicjowane przez działdowską policję. Do współpracy zaproszono przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, którzy z wielką ochotą włączyli się w promowanie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Samorządiwcy z poszczególnych gmin, w tym z Działdowa, Lidzbarka, Iłowa-Osady, Płośnicy i Rybna zakupili elementy odblaskowe dla wszystkich uczniów klas pierwszych, uczęszczających do szkół podstawowych na terenie całego powiatu.

W akcji uczestniczą policjanci z Działdowa, Rybna i Lidzbarka, a także Straż Gminna z Działdowa i przedstawiciele władz samorządowych z poszczególnych gmin, którzy to wspólnie przekazują dzieciom elementy odblaskowe podczas spotkań w szkołach.

Działania prowadzone są od września i będą trwać do końca listopada. W części szkół odblaski zostały już przekazane i zapewne będą w sposób właściwy służyć dzieciom zwiększając ich widoczność i przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Odblaski były wręczane pierwszakom m.in. podczas uroczystości „pasowania” na pierwszoklasistów bądź w czasie spotkań dzielnicowych w szkołach przy okazji prowadzonych w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” pogadanek.

— Dodatkowy wymiar edukacyjno-profilaktyczny przy okazji tych spotkań miała obecność rodziców, nauczycieli i innych bliskich dzieciom osób, którzy również mieli możliwość przekonać się, że bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne i nie jest ono nikomu obojętne — dodaje oficer prasowy.
— Należy zaznaczyć, że „Bezpieczna droga do szkoły Ö” będzie trwać przez cały rok szkolny. Policjanci będą gościć w szkołach i prowadzić pogadanki z wychowankami szkół i placówek oświatowych na temat właściwego zachowania się, nie tylko na drodze. Dodatkowo policjanci ruchu drogowego będą realizować działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Natomiast akcja „Odblaskowy Pierwszak” na pewno będzie kontynuowana w następnych latach.

Należy mieć nadzieję, że tego typu działania wykształcą w młodych osobach właściwe postawy i zachowanie się na drodze oraz przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Budujące jest również to, że dyrektorzy placówek oświatowych chętnie włączają się w tego typu akcje i działania policji związane z bezpieczeństwem uczniów zapraszając funkcjonariuszy na pogadanki do szkół i wpływając na poszerzanie wiedzy dzieci w tym zakresie.

Policja przypomina
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Nie mamy wpływu na zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, ale dzięki zaopatrzeniu się w element odblaskowy i umieszczeniu go w miejscu widocznym na odzieży wierzchniej w znacznym stopniu możemy poprawić swoje bezpieczeństwo. Taki odblask pozwala kierującemu pojazdem zauważyć pieszego z dużej odległości i zareagować w odpowiedni sposób podczas zbliżania się do niego.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages