Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Galeria "13" zaprasza na wystawę. Tym razem jesień w obiektywie

2017-10-11 08:11:11 (ost. akt: 2017-10-11 08:15:36)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Galeria „13” mieszcząca się w Centrum Medycznym w Mławie ul.Żwirki 26 zaprasza do obejrzenia wystawy „Jesień w obiektywie twórców Północnego Mazowsza”.

Materiał wystawy liczy 35 zdjęć wykonanych przez 16 fotografików z Mławy: Dariusza Tadrzyńskiego, Danutę Gastołek, Artura Dębskiego, Janusza Dębskiego, Olgi Lis, Konstancję Chyl, z Nidzicy Pawła Kozińskiego, Żuromina: Gabriele Szymańską, Edytę Czachorowską, Beatę Sobieraj, Elizę Brdak, Esterę Sobieraj, Malwinę Piotrowską, Wojciecha Falkiewicza, Lidzbarka Zygmunta Mężykowskiego i z Bieżunia Zbigniewa Dobrowolskiego.

Większość fotografików biorących udział w tym przedsięwzięciu należy do Mławskiego i Lidzbarskiego Klubu Fotograficznego.

— Każdy z twórców inaczej patrzy, odczuwa i odbiera polską złotą jesień i dlatego wystawa ta jest bardzo zróżnicowana pod względem tematycznym. Począwszy od kolorowych, jesiennych krajobrazów lasu, łąki, parku, miasta, wsi, poprzez intensywne zachody słońca, zapłakaną jesień widzianą przez szybę samochodu oraz różnych rzeczy odbitych w wodzie: drzewa, krzaki, gałęzie a także poranne mgły, a kończąc na fotogramach gdzie architektura i przyroda komponują się i tworzą jedną całość obrazu. Pięknie przedstawiają się także fotografie babiego lata — mówi opiekun galerii "13" Janusz Dębski. — Następnymi atutami wystawy jest ilość fotografików, wielkość zdjęć, techniki gdzie twórcy oprócz kolorowych zdjęć wykorzystują czarno białe i sepie. Nie stronią także od fotografii makro, gdzie w jesiennej scenerii prezentują zwierzęta, owoce, grzyby, czy rośliny.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 4 listopada 2017r.

— Gdy, na dworze dominuje ta bardziej zimna i brzydka odmiana jesieni, zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej ciepłej i wielokolorowej wystawy — kończy Janusz Dębski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages