Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Spotkanie z dzielnicowym i bezpieczna droga do szkoły [zdjęcia]

2017-10-13 11:08:20 (ost. akt: 2017-10-13 11:33:40)

Autor zdjęcia: policja

Bezpieczna droga do szkoły trwa przez cały rok. Niezależnie od pory roku, dnia i pogody dzieci uczęszczają do placówek oświatowych i stają się aktywnymi uczestnikami w ruchu drogowym.

By ta droga była bezpieczna a powrót do domu nie sprawiał kłopotu policjanci edukują dzieci i uczą właściwych zachowań na drodze, i nie tylko.

W ostatnich dniach policjanci z KPP Działdowo spotkali się z przedszkolakami i przypominali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, zarówno w środowisku szkolnym jak i poza nim. Policjanci w piątek (6 października) gościli w Przedszkolu Miejskim nr 4 przy ul. Mrongowiusza w Działdowie, w poniedziałek (9 października) w Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Sportowej a w środę(11 października) w punkcie przedszkolnym przy SP nr 1 przy ul. Jagiełły. Podczas spotkań dzielnicowy wspólnie z policjantką zajmującą się problematyką osób nieletnich, przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, właściwego zachowania w przedszkolu i w domu, a także o zachowaniu ostrożności w kontakcie z osobami obcymi i błąkającymi się bezpańskimi psami czy kotami.

Przedszkolaki przymierzyły policyjne czapki i kamizelki, a także zrobiły sobie odciski palców korzystając z akcesoriów udostępnionych im przez policjantów.
Dzieci miały również okazję wyjść na dwór i w praktyce nauczyć się zasad właściwego przechodzenia na drugą stronę jezdni na przejściu dla pieszych. Każde z dzieci było ubrane w kamizelkę odblaskową by być bardziej widocznym na drodze dla kierujących pojazdami i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Policjanci od lat współpracują z przedszkolami, szkołami i innymi placówkami oświatowymi na terenie powiatu działdowskiego i edukują dzieci i młodzież w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego typu działania mają na uwadze uczenia dzieci od najmłodszych lat prawidłowego zachowania i kształtowania właściwych postaw społecznych oraz nabywania dobrych nawyków i życia zgodnego z prawem w trosce o ich bezpieczeństwo.

st. sierż. Justyna Nowicka
dzialdowogazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages