środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Nagrody, życzenia i ślubowanie [filmy, zdjęcia]

2017-10-14 08:00:00 (ost. akt: 2017-10-13 18:04:01)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Działdowie połączony został z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmy. Były także nagrody burmistrza i dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły.


Ten rok dla szkoły przy ul. Jagiełły jest szczególny. Po trzynastu latach stuletni budynek stał się miejscem, gdzie kształcić się będą ponownie uczniowie szkoły podstawowej od klasy pierwszej do ósmej. Uczniowie, aby stać się członkami społeczności szkolnej, musieli złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali uczniowie dwóch pierwszych klas, czwartej i siódmej.

Oni ślubowali
W tym roku edukację w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęły dwie klasy pierwsze: I A, której wychowawczynią jest Katarzyna Piórek oraz klasa I B, której wychowawczynią jest Ewa Siergiej. Pierwszaki ślubowały oraz zostały pasowane królewskim berłem, przez dyrektora szkoły Jarosława Zwierza, na pełnoprawnych uczniów. Natomiast klasa czarta, której wychowawczynią jest Marzena Stryjek i klasa siódma, której wychowawczynią jest Aneta Wojscyk-Cepowicz złożyły ślubowanie.

Nagrody burmistrza
Czworo nauczycieli Jedynki otrzymało w tym roku nagrody burmistrza. Grzegorz Mrowiński nagrodził Jolantę Cierkowską, Sylwię Żuchowską-Ptak, Dariusza Piotrowicza i dyrektora Jarosława Zwierza.

Nagrody dyrektora
Dyrektor Jarosław Zwierz przyznał sześć nagród dla nauczyci. Otrzymali je: Marzena Stryjek, Mirosława Graszk-Grabowska, Aneta Wojsyk-Cepowicz, Katarzyna Piotrowska, Teresa Chojnowska i Andrzej Tomporowski. Nagrody dyrektora otrzymało także trzynastu pracowników placówki: Katarzyna Jarzynka, Mariola Majeran, Jagna Wiśniewska, Ewa Krankowska, Barbara Machałowska, Ewa Majkowska, Barbara Draszkiewicz, Beta Malicka, Renata Sobocińska, Jagoda Olewnik, Grażyna Szczepaniak, Roman Mroczkowski, Daniel Wojciechowski.

To bardzo dobry wybór
— Pamiętam, kiedy wygaszaliśmy Szkołę Podstawową nr 1 w Działdowie. Był piękny apel, piękne pożegnanie. Myślę, że niejednemu z nas wtedy zakręciła się łza w oku (wówczas burmistrz był nauczycielem w tej szkole - przypis. red.). Dzisiaj przyznam szczerze, że ta łza ponownie mi się zakręciła, kiedy wszedłem tutaj i zobaczyłem znowu małe dzieci, które wybrały tę szkołę — mówił podczas uroczystości burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Myślę, że był to bardzo dobry wybór. Muszą powiedzieć Państwu, że jest to bardzo dobra placówka. Nie mówię tylko o bazie, o szkole, o tym co tutaj widzimy, ale chciałem podkreślić poziom nauczania, jaki ta szkoła gwarantuje Państwa dzieciom. Dowodem tego są nagrody burmistrza, które przygotowałem dla nauczycieli.
Burmistrz także złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dariuszowi też dał? #2350931 | 94.254.*.* 14 paź 2017 23:02

  Dlaczego mnie to nie dziwi. "Kruk krukowi oka nie wykole"

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A mrówce #2350927 | 37.47.*.* 14 paź 2017 22:43

  czemu nie dali toć też uczyciel

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 14.10 #2350417 | 83.14.*.* 14 paź 2017 09:46

   Świetna szkoła , super nauczyciele.GRATULUJE !!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages