Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

,,My dawne przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I w Sławkowie [zdjęcia]

2017-10-18 18:47:06 (ost. akt: 2017-10-18 18:43:08)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I - Bożena Strzelewska.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej, jak również pracownicy komendy policji i straży gminnej w Działdowie, którzy rozdali uczniom odblaski.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły Grażyny Kosewskiej, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Sławkowie.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Swój program artystyczny rozpoczęli z wielkim entuzjazmem. Pierwszoklasiści z zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. I wraz z wychowawcą wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Na zakończenie uroczystości starsi koledzy wręczyli pierwszakom upominki i życzyli wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Magdalena Cejman


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages