Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie [zdjęcia]

2017-10-18 20:45:52 (ost. akt: 2017-10-18 19:06:37)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Zespole Szkól Zawodowych nr 1 w Działdowie odbyła się uroczystość z okazji święta wszystkich członków społeczności szkolnej, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Dyrektor szkoły, Dariusz Chełmiński, przypomniał historię powołania instytucji, której celem było kształcenie nowoczesnych Polaków, a której kontynuatorami są współcześni nauczyciele. Zgodził się ze słowami, jakie skierował Samorząd Uczniowski do nauczycieli wykonujących ten niełatwy zawód, iż są to osoby o specyficznych predyspozycjach, powołaniu, wytrwałości, posiadające wyraźny cel: kształcić, wychowywać, ukazywać wzorce młodym ludziom.

Przybyły na uroczystość wicestarosta Marian Brandt, również mówił o cechach nauczycieli, którzy często poświęcają swój prywatny czas nie tylko rodzinie, ale efektywnemu i świadomemu procesowi kształtowania postaw swoich wychowanków. Uznał zawód nauczyciela za jeden z najtrudniejszych, ale jednocześnie najwdzięczniejszych zawodów. Przypomniał, iż od nauczycieli oczekuje się odpowiedniej postawy, moralności i etyki przez całe życie, a także energii do tworzenia nowych wartości edukacyjnych i ciągłego udoskonalania.

W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej w imieniu Zarządu Powiatu Działdowskiego wicestarosta Marian Brandt nagrodził dwie wybitne i wyróżniające się nauczycielki: Magdalenę Blank i Anetę Przystup-Wasielewską, życząc dalszych sukcesów w kształceniu i wychowaniu młodzieży oraz pomyślności w życiu osobistym.

Następnie dyrektor przyznał gratyfikacje finansowe pracownikom obsługi: Elżbiecie Dobrzenieckiej, Barbarze Szymborskiej i Agnieszce Kornelskiej oraz nagrodził nauczycieli: Agnieszkę Barwińską, Annę Ostrowską, Magdalenę Pietruszkę, Grażynę Hoffer-Bystrzycką, Sławę Ronkiewicz-Sosnowską, Henryka Górzyńskiego i Macieja Templina.

Dyrektor zakończył formalną uroczystość słowami Janusza Korczaka:
„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka."

Uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką Katarzyny Wróblewskiej, bawiąc zebranych fascynującym widowiskiem kabaretowym.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2354913 | 88.156.*.* 20 paź 2017 07:23

    Nie lubię tego dnia...Szkoda,że nie zostanie zniesione. Po co to, i tak nikt nie szanuje nauczycieli. Obłuda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages