środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Polna na start! „Aktywna Czwórka” [zdjęcia]

2017-10-19 20:39:58 (ost. akt: 2017-10-19 19:22:03)

Autor zdjęcia: Krzysztof Duda

„Aktywna Czwórka” to projekt realizowany przez Szkolę Podstawową nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie w ramach Rządowego Programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – Bezpieczna+.


W celu realizacji programu podjęto szereg działań. Jednym z wielu priorytetów programu stała się aktywność fizyczna. W związku z tym 18 października na sali gimnastycznej ZS nr 2 odbył się Międzyklasowy Turniej Sportowy.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie klas czwartych, a skończyli siódmoklasiści. Każda klasa startowała w pięciu konkurencjach sportowych. Szybkość i zwinność zawodników sprawdzano na torze przeszkód i podczas rzutów do kosza. Pięcioosobowe reprezentacje poszczególnych klas mierzyły się w tym czasie z zadaniami z zakresu przyrody, wiedzy o sporcie i znajomości przysłów polskich.

Najwięcej emocji w konkurencjach sportowych wywołało przeciąganie liny między poszczególnymi klasami. Po godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Triumfatorami okazały się następujące klasy: 4e, 5a, 6b i 7b.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego, Samorząd Uczniowski II LO oraz harcerze z działdowskiego hufca. Na tym nie koniec wrażeń i emocji, ponieważ zapowiada się druga tura sportowej rywalizacji.

Ewa Elbruda
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages