Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Życzenia dla naszych nauczycieli [zdjęcia]

2017-10-23 18:31:01 (ost. akt: 2017-10-23 18:58:31)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud wkładany każdego w dnia w wychowanie i kształcenie dzieci i młodzieży. Uroczysta akademia odbyła się w ZS nr 2, 13 października.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Grzegorz Mrowiński. Nie zawiedli również rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców Jolantą Przasnyską.
Serdeczne życzenia złożył wszystkim pracownikom szkoły dyrektor Wiesław Smereczyński.

— W Dniu Edukacji Narodowej życzę Państwu satysfakcji płynącej z codziennej pracy, jak najlepszych efektów trudu wkładanego w wychowanie młodzieży, wytrwałości w wypełnianiu zaszczytnej misji, jaką jest kształcenie młodych Polaków. Życzę pomyślności w urzeczywistnianiu marzeń zawodowych i osobistych — tymi słowami zwrócił się do zgromadzonych. Podkreślił również, że Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi nauka. W tym szczególnym dniu podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz entuzjazm i pasję, które powodują, że szkoła jest coraz ciekawsza, bardziej przyjazna i otwarta na środowisko lokalne.
Do życzeń przyłączył się również burmistrz i przewodnicząca Rady Rodziców.

Nagrodzeni wyróżnieni
Dzień Edukacji Narodowej to również okazja, aby podziękować za pracę i szczególne osiągnięcia wyróżniającym się nauczycielom. Grzegorz Mrowiński wręczył nagrody burmistrza - Sylwii Raczyło i Ewie Wadeckiej. Dyrektor Wiesław Smereczyński wręczył nagrody za wyróżniającą się pracę nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Nagrodzeni zostali: Ewa Raciborska, Anna Siedlecka, Marek Ciesielski, Krzysztof Duda, Lidia Dykty, Zdzisław Gadomski, Ewa Grzela, Katarzyna Jakubowska, Karol Janicki, Małgorzata Kowasz–Boberek, Grażyna Miecznikowska, Aleksandra Orzechowska, Marzena Piórek, Teresa Szymańska, Małgorzata Świątkowska, Anna Wyrzykowska, Małgorzata Domżalska, Izabela Frelczak, Lucyna Tułodziecka i Marta Zajączkowska.
Za szczególne osiągnięcia Medale Komisji Edukacji Narodowej zostały przyznane paniom: Marii Śliwińskiej i Iwonie Malik-Wrombel.

Pokaz mody, tańce i chór
Uczniowie klasy VI b i VI c pod kierunkiem Emilii Kowalewskiej i Magdaleny Kołakowskiej zadbali o bogaty program artystyczny, z humorem opowiadający o stereotypach, dotyczących pracy nauczyciela. Mogliśmy zobaczyć również pokaz mody nauczycielskiej – oczywiście z przymrużeniem oka. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobywają między innymi uczęszczając na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, prowadzone przez nauczycieli w godzinach popołudniowych. Przed zgromadzonymi gośćmi zadebiutował między innymi zespół taneczny prowadzony przez Teresę Woźną. O oprawę muzyczną zadbał chór prowadzony przez Zdzisława Gadomskiego.
Możemy być dumni z tego, że nasi uczniowie mogą w naszej szkole rozwijać swoje pasje a zajęcia dodatkowe sprawiają im ogromną przyjemność i chętnie na nie uczęszczają. Różnorodne zajęcia pozalekcyjne to jeden z priorytetów Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie.

Marzena Żmijewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages