Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Spotkanie w domu "WIGOR" - senior z odblaskiem - o bezpiecznej "jesieni" życia

2017-10-24 15:29:29 (ost. akt: 2017-10-24 13:32:58)

Autor zdjęcia: policja

O bezpieczeństwo należy dbać zawsze, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania. Im człowiek jest starszy, tym jego czujność i refleks są bardziej uśpione, a osoby starsze są bardziej narażone na niebezpieczeństwo.

Ograniczona sprawność fizyczna seniorów, dotykające ich choroby, samotność, to m.in. powody, dla których stają się oni „łatwym” obiektem dla osób zajmujących się działalnością przestępczą.

O bezpieczeństwie seniorów rozmawiały policjantki z działdowskiej jednostki policji z podopiecznymi Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Działdowie. Podczas spotkania 23 października omówiono najczęściej popełniane przestępstwa na osobach w podeszłym wieku, w tym oszustwa metodą ”na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika opieki społecznej”.

Policjantki scharakteryzowały sposoby działania sprawców, granie na emocjach seniorów, podszywanie się pod członków rodziny, wywieranie presji informacją o nieszczęśliwym wypadku i nagłej potrzebie pomocy, głównie finansowej.
Funkcjonariuszki przestrzegły uczestników spotkania przed wpuszczaniem obcych do domu, czy podpisywaniem umów z „pracownikami” gazowni, firm energetycznych, banków na lepszych i korzystniejszych warunkach niż świadczone dotychczas.

Seniorom przekazano ulotki informacyjne: „Jak ustrzec się przed oszustem”, Nie daj się oszukać metodą „na wnuczka”, „Bezpieczny Senior”.

Na koniec policjantki przypomniały o bezpieczeństwie na drodze i zachowaniu ostrożności podczas spacerów, zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym i nie zapominaniu o elemencie odblaskowym, który zwiększa widoczność osób pieszych i wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa, a każdemu z uczestników spotkania przekazały opaskę odblaskową.

st. sierż Justyna Nowicka

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages