Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Concentus ze srebrem i pucharem

2017-10-30 14:10:00 (ost. akt: 2017-10-30 14:10:55)

Autor zdjęcia: archiuwm chóru

Chór Concentus wziął udział w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych salezjanów świętego Jana Bosko. Nasi muzycy zdobyli Srebrny Dyplom oraz puchar.

Inspiracją do zorganizowania festiwalu była postać, pracującego przez 26 lat w Rumi, wybitnego muzyka i kompozytora, wielkiego patrioty, humanisty i wychowawcy młodzieży, salezjanina ks. prof. Stanisława Ormińskiego.

W ramach Festiwalu przeprowadzane są trzy konkursy: muzyki organowej – dla młodych organistów do 27 roku życia,
zespołów chóralnych, na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim.

Corocznie w ramach festiwalu odbywa się seminarium dla dyrygentów oraz kurs mistrzowski dla młodych organistów, prowadzone przez wybitne autorytety muzyczne.

Ważnym elementem festiwalu są koncerty gościnne, odbywające się na zakończenie każdego konkursu w wykonaniu wybitnych artystów i zespołów profesjonalnych. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest prof. Roman Perucki z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Nasz zespół zaprezentował trzy utwory: „Wstał Pan Chrystus z martwych ” Henryka Mikołaja Góreckiego, „Ave Maria” Lucjana Marzewskiego oraz „Northern Lights” Ola Gjeilo.
W kategorii chórów kameralnych chór Concentus zdobył Srebrny Dyplom oraz wyróżnienie - puchar Prezesa Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Skład chóru: Edyta Garczewska-Lipka, Klaudia Sokół, Elżbieta Orzechowska, Edyta Cherkowska, Katarzyna Różycka, Ewa Wadecka, Marta Stępień, Mariola Chabińska, Katarzyna Wadecka, Mirosław Różycki, Krzysztof Wiśniewski, Grzegorz Wadecki, Wojciech Lipka, Paweł Kamiński, Marcin Rzeszutko, dyrygent – Dominika Banach

— To była dla nas wielka przygoda i uczta muzyczna — powiedzieli członkowie naszego chóru.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Serdeczne gratulacje! #2363863 | 94.254.*.* 31 paź 2017 00:16

    Serdeczne gratulacje. Piękna sprawa taka pasja. Przez zaangażowanie się w piękne, dobre sprawy człowiek staje się piękniejszy duchowo i lepszy. Gdy 38 lat temu poszedłem na pierwszy koncert w filharmonii pomyślałem: inny świat, inni ludzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages