Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nasze Amazonki mają już 10 lat [film, zdjęcia]

2017-11-06 20:20:00 (ost. akt: 2017-11-06 20:18:49)

Autor zdjęcia: archiwum

W tym roku Działdowskie Stowarzyszenie „Amazonki” obchodziło Jubileuszu 10-lecia. Z tej okazji odbył się tradycyjny, jak co roku, marsz Marsz Życia i Nadziei. Była także Msza Św., podziękowania oraz koncert Alicji Majewskiej.Uroczystości obchodów Jubileusz 10-lecia Działdowskiego Stowarzyszenia „Amazonki” rozpoczęły się od Mszy Świętej, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, którą koncelebrowali ks. dziekan Adam Filarski (proboszcz parafii Św. Wojciecha w Działdowie), ks. kanonik Stanisław Kadziński (proboszcz p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie).

— Siostry i bracia, wszyscy chorzy i cierpiący. Jesteście wpisani bardzo głęboko w tę przejmującą tajemnicę wiary. Krzyż, Eucharystia, Wieczernik, słowa setnika. Pamiętajcie, że Chrystus do końca nas umiłował przez Krzyż. A miłość ta trwa w Eucharystii. Wy także jesteście wezwani, aby miłować do końca. Rozważcie, co to znaczy. Tak, jak kiedyś, tak i dziś ludzie bywają obojętni na cierpienie bliźniego. Wy jesteście znakiem pokornego Jezusa, poprzez wasze cierpienie, poprzez wasz krzyż. Jesteście też znakiem nadziei dla siebie, dla innych, choć jesteście przybici do krzyża — mówił podczas kazania ks. Stanisław Kadziński. — Pokora jest jedyną drogą, która w cierpieniu otwiera nas na uzdrowienie. Amazonki zgodnie z mitologia grecką - to kobiety dzielne, aktywne, sprawne, walczące. Członkinie klubu, walczą z chorobą, własnymi słabościami fizycznymi i i psychicznymi. Walczą o jakość życia dla siebie i dla innych. Znakiem klubu jest łuk Amazonek, którego strzała zakończona jest sercem, ponieważ swoja działalnością niesie pomoc kobietom, które tej pomocy potrzebują.


Więcej w piątkowej (3 listopada) Gazecie Działdowskiej.

kwCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2368873 | 217.99.*.* 7 lis 2017 09:56

    A Pan Giezek TO już byl prezesem stowarzyszenia Amazonek?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages