Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Nowa sieć sanitarna w Burkacie

2017-11-08 22:39:16 (ost. akt: 2017-11-08 22:40:22)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński podpisał umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i oczyszczalnią ścieków w Burkacie.

W odpowiedzi na ogłoszenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dotytczące możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Gmina Działdowo złożyła wniosek o przyznanie pomocy dla operacji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i oczyszczalnią ścieków w miejscowości Burkat, Gmina Działdowo”. Projekt te został zakwalifikowany do dofinansowania.

26 października wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński przy kontrasygnacie skarbnika podpisał umowę z marszałkiem Województwa Warmińsko–Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem na realizację przedsięwzięcia, polegającego na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i oczyszczalnią ścieków w Burkacie, co służyć ma poprawie jakości życia lokalnej społeczności i ochronie środowiska naturalnego. Dzięki realizacji przedmiotowej inwestycji na terenie Burkatu powstanie system kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 5,27 km. Planowany termin rzeczowej realizacji inwestycji – I połowa 2018r. Całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 3 900 000,00 zł, kwota dofinansowania 1 926 697,00 zł.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Joki #2370239 | 31.0.*.* 8 lis 2017 22:43

    Brawo nareszcie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages